کاشت موخدمات مو

کاشت مو به روش BHT هزینه‌ها، مراحل و نتایج | بیوتکس

به این مطلب امتیاز دهید!

ریزش مو مشکلی است که در در هر دو جنس مونث و مذکر و در سنین متفاوت روی می‌دهد. به طوری که بیش از 60٪ مردان و تقریبا 10٪ زنان با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند. علاوه‌بر تاثیرات منفی که طاسی بر روی زیبایی ظاهری فرد می‌گذارد، کم‌پشتی موی سر می‌تواند به طور بالقوه خطر ابتلا به بیماری اکتینیک و سرطان پوست را افزایش دهد.
به همین جهت، طاسی برای بسیاری از افراد نگران کننده است.

بر این اساس، تحقیقات و مطالعات گسترده‌ای صورت گرفت تا درمان‌هایی موثر برای اختلال ریزش مو پیدا شود. انواع روش‌های کاشت مو که به نوعی جراحی زیبایی محسوب می‌شوند، از جمله مواردی هستند که در بهبودی چنین اختلالی موثر خواهند بود. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی یکی از انواع این جراحی‌ها با عنوان کاشت مو به روش BHT بپردازیم.

کاشت مو به روش BHT چیست؟

کاشت مو به روش bht چیستبرای اجرای انواع روش‌های کاشت مو لازم است، از تار موهایی سالم کمک بگیریم و با استفاده از آن‌ها مناطقی که ریزش مو داشته‌اند و متقاضی خواهان رفع طاسی آن قسمت‌ها خواهد بود را بپوشانیم. از آنجایی که افراد دچار اختلال طاسی، عموما بر روی ناحیه سر تعداد کمی تار مو دارند و تراکم موهای سرشان کم است، کاشت مو به روش BHT ابداع شد و مورد آزمایش قرار گرفت. BHT در واقع کوتاه‌ شده عبارت Body Hair Transplant است که به پیوند مو به سر از دیگر نواحی بدن اشاره دارد.

در کاشت مو به روش BHT برای پوشاندن نواحی طاس سر از فولیکول‌های موی مربوط به قسمت‌های دیگر بدن متقاضی، همچون ریش، سینه، بازوها، زیربغل، پاها و ناحیه شرمگاهی و همچنین تعداد محدودی از موهای سر سالم استفاده می‌کنند. این شیوه درمانی، عملا مخصوص آقایان است.

با اینکه در این متد از انواع روش‌های کاشت مو از موهایی استفاده می‌شود که از نظر چرخه رشد، تعداد، جهت رشد و… با موی سر متفاوت هستند؛ اما با وجود این تفاوت‌ها، تجربیات و آزمایش‌ها نشان می‌دهند این نوع مو‌ها زمانی که در محدوده پوست سر قرار می‌گیرند، می‌توانند رشدی برابر 15 سانتی‌متر داشته باشند. علاوه‌براین، ثابت شده که چنین موهایی می‌توانند حالت موی سر را نیز پیدا کنند. البته، لازم به ذکر است که BHT روش درمانی جدید بوده و اثرات طولانی مدت آن ناشناخته است.

کاندیدای مناسب کاشت به روش BHT

کاندیدای مناسب کاشت به روش BHTبرای استفاده از هر کدام از انواع روش‌های کاشت مو به شرایط خاصی نیاز است و متقاضی باید ویژگی‌هایی را داشته باشد. مهم‌ترین موردی که می‌تواند فرد را به نامزدی ایده‌آل برای انجام کاشت مو به روش BHT تبدیل کند، جنسیت مذکر است. همچنین، متقاضی باید موهای ضخیم و سالمی در دیگر قسمت‌های بدن خود به ویژه بر روی سینه و ریش داشته باشد.

موارد به کارگیری کاشت به روش BHT کدام‌اند؟

اگرچه، گاهی افراد در میان انواع روش‌های کاشت مو یکی از آن‌ها را با تحقیقات گسترده و مشورت‌های بسیار انتخاب خواهند کرد؛ اما در رابطه با کاشت BHT تنها شرایطی خاص پزشک زیبایی را بر آن می‌دارد که از چنین راهکاری برای درمان طاسی متقاضی استفاده کند. این شروط عبارت هستند از:

 • زمانی که متقاضی می‌خواهد خط رویش مو یا همان رستنگاه مو را پر کند.
 • بیماران درجه VII که ناحیه اهداکننده پوست سر آن‌ها بسیار ضعیف است.
 • زمانی که متقاضیان تمایل دارند، از روش BHT برای کاشت ابرو استفاده نمایند.
 • در اثر جراحی‌های قبلی ناحیه اهداکننده آسیب‌دیده و یا به عبارتی خسته شده است.
 • سر پوستی ناسالم داشته باشد، به طوری که نمی‌توان برای اهدا از موهای روییده بر روی آن استفاده کرد.
 • زمانی که متقاضی جهت پوشاندن ریزش‌ها و طاسی‌های کوچک در ناحیه ریش به پزشک زیبایی مراجعه می‌کند.
 • زمانی که اختلالاتی همچون سوختگی و آلوپسی زخم (ریزش مو)، منجر به کاهش دسترسی به موهای سالم جهت پیوند می‌شود.

کاشت مو به روش BHT چگونه اثر می‌کند؟

اثرات کاشت مو به روش bhtهر کدام از انواع روش‌های کاشت مو از راه‌های مختلفی طاسی را بهبود می‌بخشند. در BHT «کسب ویژگی‌ها» عامل رفع اختلالات حاکی از ریزش مو است. به این معنی که موهای دیگر قسمت‌های بدن، با قرارگیری در ناحیه پوست سر، ویژگی و صفات موهای سر متقاضیان را پیدا می‌کنند و به این ترتیب با رشد و افزایش تراکم، طاسی‌ها را بهبود می‌بخشند.

تفاوت بین BHT-FUE و FUE معمولی چیست؟

تکنیک کاشت مو با استفاده از موهای بدن در اصل همان استخراج واحد فولیکولیک (FUE) یا یک به یک است. در این راهکار از انواع روش‌های کاشت مو فولیکول‌ها را از قسمت‌هایی همچون موهای سر، ریش، سینه، بازوها، پاها و غیره برداشت کرده و پیوند می‌زنند.

اما، کاشت مو به روش BHT در درجه اول در مواردی به کار گرفته می‌شود که ناحیه اهدا کننده روی سر دیگر برای برداشت موهای اهدا‌کننده مناسب نباشد یا تراکم در ناحیه پوست سر کم و ناکافی باشد. درنتیجه، پزشک به ناچار نواحی استخراج فولیکول را از دیگر نواحی بدن انجام می‌دهد. در صورت مناسب بودن وضعیت فیزیولوژیکی متقاضی جراحی زیبایی BHT، می توانیم واحدهای فولیکولی را مستقیما از قسمت‌های مختلف بدن همچون قفسه سینه، شکم، بازوها یا حتی پاها برداشت کرده و به پوست سر پیوند زد.

مراحل اجرای کاشت مو به روش BHT

مراحل اجرای کاشت مو به روش BHTانواع روش‌های کاشت مو نیز همچون سایر عمل‌های جراحی از مراحل خاصی پیروی می‌کنند تا به درستی به انجام رسند، به همین دلیل تصمیم داریم شما را با تمامی گام‌ها و اقداماتی که در کاشت BHT صورت می‌گیرد، آشنا نماییم.

 • گام اول: بیهوشی، بی‌حسی

بی‌حسی Tumescent (نوعی بی‌حسی موضعی) است که برای برداشت فولیکول‌های مو در روش BHT به کار گرفته می‌شود. استفاده از چنین بی‌حسی‌هایی به عنوان راهکاری ایمن و کارآمد محسوب می‌شود که فرد در اثر تاثیرات آن در حین فرآیند کاشت، دردی احساس نخواهد کرد.

 • گام دوم: استخراج

در روش BHT زمان لازم برای استخراج فولیکول‌ها، نسبت به دیگر انواع روش‌های کاشت مو طولانی‌تر است. چرا که زاویه قرارگیری واحدهای فولیکولی تند است و موها در جهت‌هایی متفاوت رشد کرده‌اند. همین مسئله باعث می‌شود، این مرحله از عمل جراحی زیبایی دشوار و وقت‌گیر باشد. زیرا جراح باید دائما جهت پانچ (punch) را تغییر دهد.

 • گام سوم: کاشت

آخرین مرحله در انواع روش‌های کاشت مو در واقع پیوند زدن محسوب می‌شود. از آنجایی که در BHT موهای بدن با موهای پوست سر مخلوط می‌شود و در کنار آن‌ها قرار می‌گیرند، برای ترکیب بهتر، باید پیوندها در قسمت میانی پوست سر یا تاج آن قرار گیرند.

روش‌های استخراج موی بدن در کاشت BHT و FUE کدام‌اند؟

همان‌طور که متوجه شده‌اید، یکی از مهم‌ترین قسمت‌های انواع روش‌های کاشت مو همین مرحله برداشت فولیکول‌ها است که در کاشت به روش BHT نیز اهمیت آن بیش‌تر مشخص می‌شود. از همین رو در این بخش به روش‌های استخراج فولیکول‌ پرداخته‌ایم. چنین راهکارهایی عبارت هستند از:

 • FUE دستی

در چنین استخراجی، پانچ‌های تیز 0.7 میلی‌متر و 0.9 میلی‌متر مورد استفاده قرار می‌گیرند. به این صورت که پزشک به صورت دستی، برای برداشت موهای بدن از این نوع پانچ‌ها بهره می‌گیرد.

 • FUE اتوماتیک

در این نوع برداشت که استفاده گسترده‌ای دارد، از دستگاه‌هایی برای استخراج مو استفاده می‌کنند. به این صورت که با کنترل دقیق سرعت، نوسان و موارد این چنینی، فولیکول‌ها راحت‌تر و بهتر برداشته خواهند شد.

مراقب های بعد از جراحی کاشت مو به روش BHT

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش BHTتمامی عمل‌های جراحی، حتی انواع روش‌های کاشت مو نیز پس از به انجام رسیدن، نیازمند مراقبت‌های بعد از عمل هستند تا فرد از عوارض و آسیب‌ها در امان بماند و بهترین نتیجه را از جراحی بگیرد. به همین دلیل در ادامه این بخش می‌توانید نکات مراقبی را در رابطه با BHT مطالعه نمایید. این نکات عبارت هستند از:

 • مراقبت از منطقه گیرنده

برای حفظ موهای کاشته شده و دستیابی به نتایج مطلوب باید از داروهای خوراکی و موضعی استفاده نمایید که پزشک تمامی این موارد را برای شما تجویز خوهد کرد.

 • مراقبت از ناحیه اهدا کننده

پمادها و داروهای آنتی‌بیوتیکی به مدت 1 هفته توسط پزشک تجویز خواهد شد. همچنین، لازم است ناحیه اهداکننده پس از استفاده از کرم آنتی‌بیوتیک توسط پانسمان‌ بسته شود. طی گذشت 7 روز ناحیه اهداکننده وضعیت بهتری پیدا می‌کند و رو به بهبودی پیش خواهد رفت.

مزایای کاشت مو به روش BHT

مزیت‌های بسیاری را می‌توان برای انواع روش‌های کاشت مو نام برد، در نتیجه روش BHT نیز از این قاعده مستثنی نیست و ویژگی‌ها و مزایای مثبت فراوانی دارد که در بخش زیر می‌توانید نمونه‌هایی از آن را مشاهده نمایید:

 • مو به خوبی حالت موی پوست سر را گرفته و در کنار آن رشد می‌کند.
 • پس از اتمام این عمل ‌جراحی، رشد مو از سرعت بسیار خوبی برخوردار خواهد بود.
 • ایجاد پوششی بر روی پوست سر افراد و متقاضیانی که در این ناحیه دچار ضعف هستند.
 • از آنجایی که می‌توان تعداد زیادی مو از بدن استخراج کرد، تراکم بالایی پس از اتمام کاشت ایجاد خواهد شد.
 • موهای بدن در برابر DHT (دی هیدروتستوسترون) که دلیل اصلی ریزش مو است و برای همیشه روی پوست باقی می‌ماند، مقاوم هستند.

عوارض کاشت مو به روش BHT

انواع روش‌های کاشت مو مانند سایر جراحی‌ها می‌توانند عوارض جانبی خاصی را به همراه داشته باشند. از آنجایی که در این مقاله به بررسی کاشت مو با روش BHT می‌پردازیم، عارضه‌های جانبی مخصوص به این جراحی را مورد بررسی قرار داده‌ایم. شایع‌ترین عوارض این نوع عمل‌ها عبارت هستند از:

 • عدم تقارن در تراکم موها در قسمت‌های مختلف بدن پس از جراحی ایجاد می‌شود.
 • برداشت بیش از حد فولیکول‌های مو از ناحیه جناغ سینه می‌تواند به تشکیل کلوئید یا همان اسکار زخم منجر شود.
 • برداشت فولیکول‌های مو در روش BHT اگر در افرادی با پوست تیره صورت گیرد، گاهی کاهش رنگدانه در ناحیه دهنده را به وجود می‌آورد.

هزینه کاشت مو به روش BHT در سال 1400

انواع روش‌های کاشت مو در موارد متفاوتی، با یکدیگر اختلاف دارند که یکی از این تفاوت‌ها مربوط به هزینه لازم برای اجرای چنین عمل‌های جراحی است. هزینه پیوند موی بدن به ناحیه پوست سر، بیشتر از هزینه‌های مربوط به کاشت‌هایی خواهد بود که در آن‌ها از فولیکول‌های موهای منطقه سر برای پیوند به همین قسمت استفاده می‌شود.

زیرا، بهره‌گیری و انجام اقداماتی که در FUE و BHT صورت می‌گیرد، به مهارت‌ و زمان بیش‌تری نیاز دارد. پزشک باید بتواند با ظرافت تمام و دقتی زیاد، فولیکول‌ها را استخراج کند و سپس کاشت را به انجام رساند. تمامی این مسائل، قیمت نسبتا بالاتر چنین درمانی را توجیه می‌کنند. محدوده قیمت این BHT به تعداد گرفت‌ها بستگی دارد. بنابراین می‌توانید با دریافت مشاوره از پزشک از هزینه‌های دقیق اطلاع یابید.

نتایج کاشت مو به روش BHT

نتایج کاشت مو به روش bhtپس از اتمام جراحی BHT همانند اغلب انواع روش‌های کاشت مو، موهای کاشته‌شده به مدت 3 تا 4 هفته ریزش خواهند داشت. اما، چنین ریزشی طبیعی بوده و جای نگرانی نیست. زیرا رشد مجدد موهایی که طی جراحی کاشته‌شده‌اند، از ماه 3 به بعد مشاهده می‌شود. البته لازم به ذکر است که دستیابی به نتایج مطلوب، پس از BHT نسبت به سایر روش‌ها کاشت، طولانی‌تر خواهد بود. به طوری که انتظار می‌رود، بهترین نتیجه‌ها در بازه زمانی 12 الی 18 ماه بعد از جراحی ایجاد شوند.

سخن پایانی

همان‌طور که با مطالعه این مقاله متوجه شده‌اید، انواع روش‌های کاشت مو در سراسر جهان صورت می‌گیرند و طرفداران خاص خود را در میان مردم دارند. با این‌که داروهای مختلفی نیز برای درمان تاسی به وجود آمده است و پس از سال‌ها تحقق به بازار جهانی عرضه شده تا در اختیار عموم مردم قرار گیرد. اما همچنان بهره‌گیری از جراحی‌های پیوند مو متقاضیان خاص خود را دارد.

با گذر زمان تکنیک‌های کاشت مو نیز پیشرفت کردند و روز به روز روش‌های جدیدتری برای درمان عوارض ریزش مو پدید آمدند. یکی از بهترین‌ها متد‌ها BHT است که در این مقاله به طور کامل آن را بررسی کردیم تا شما را در رفع مشکل تاسی و انتخاب این راه‌حل درمانی یاری کنیم.

از آنجایی که چنین جراحی‌هایی نیز شرایط، عوارض و… مخصوص به خود را دارند، همواره توصیه می‌کنیم برای دریافت مشاوره‌ها و معاینه‌های بیش‌تر به کلینیک‌ها و مطب پزشکان زیبایی معتبر مراجعه کنید. در پایان امیدواریم توانسته باشیم، اطلاعات کامل و دقیقی در رابطه با کاشت مو به روش BHT در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید پاسخ تمامی سوالات خود را بیابید.

منابع: akclinics, emedicine

بیوتکس

تیم قوی نویسندگان بیوتکس متشکل از افراد کارشناسی است که مسلط به جنبه‌های مختلف مسائل پزشکی هستند. بدین شکل شما از بابت صحت و اعتبار مطالب بارگذاری شده نیز مطمئن خواهید بود و می‌توانید با توجه به نکات مطرح شده در آن‌ها در مورد عمل زیبایی مورد نظر خود تصمیم بگیرید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا