پروتز سینهخدمات زیبایی

0 تا 100 انجام عمل پروتز سینه در مشهد

5/5 - (4 امتیاز)

اگر شما هم قصد انجام عمل پروتز سینه در مشهد را دارید این مقاله قطعاً به دردتان خواهد خورد؛ پس با ما همراه باشید. عمل پروتز سینه یا بزرگ کردن سینه که به عنوان ماموپلاستی بزرگ کردن نیز شناخته می‌شود، جراحی برای افزایش اندازه سینه است که این عمل شامل قرار دادن پروتز سینه در زیر بافت سینه یا ماهیچه‌های قفسه سینه است.

برای برخی از زنان عمل پروتز سینه راهی است برای افزایش اعتماد به نفس می‌باشد؛ اما برای برخی از آنها انجام این کار برای باز سازی بخشی از سینه در شرایط دیگر است. اگر قصد بزرگ کردن سینه را دارید، با یک جراح پلاستیک صحبت کنید. اطمینان حاصل کنید که متوجه شده‌اید که جراحی شامل چه چیزی می‌شود، از جمله خطرات احتمالی، عوارض و مراقبت‌های بعدی که در این مقاله به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

پروتز سینه در مشهد

در رابطه با پروتز سینه در مشهد چه چیزهایی را باید بدانیم؟

آیا باید پروتز سینه انجام دهم؟ آیا آنها باید سالین باشند یا سیلیکون؟ کدام سبک؟ چقدر بعد از چراحی این پروتز سینه نیاز به مراقبت دارد؟

این‌ها سؤالات رایجی است که افراد هنگام بررسی پروتز سینه در مشهد دارند. به همین دلیل ما در این مقاله از اطلاعاتی استفاده می‌کنیم که FDA (سازمان غذا و دارو آمریکا) اطلاعات زیر را برای کمک به افراد در تصمیم گیری آگاهانه در مورد استفاده یا عدم استفاده از ایمپلنت(پروتز) سینه ارائه می‌دهد.

FDA ایمپلنت‌ها را برای افزایش اندازه سینه، برای بازسازی پس از جراحی سرطان سینه یا تروما، و برای اصلاح نقایص رشدی تأیید کرده است. FDA همچنین پروتز سینه را برای اصلاح یا بهبود نتیجه جراحی قبلی تأیید کرده است.

دو نوع پروتز سینه مورد تأیید FDA وجود دارد، که عبارت‌اند از:

پروتز سیلیکونی سینهپر شده با ژل سیلیکون
پروتز سینه آب نمکی (سالین)پر شده با نمک (محلول آب نمک)

هر دو دارای یک پوسته خارجی سیلیکونی هستند و از نظر اندازه، ضخامت پوسته، بافت سطح پوسته و شکل (کانتور) متفاوت هستند.

خطرات پروتز سینه در مشهد

خطرات پروتز سینه در مشهد

ایمپلنت‌های مورد تأیید FDA قبل از تأیید تحت آزمایشات گسترده‌ای قرار می‌گیرند تا اطمینان معقولی از ایمنی و اثربخشی نشان دهند. با این حال اگر قصد انجام پروتز سینه در مشهد را دارید خطراتی در ارتباط با همه ایمپلنت‌های سینه وجود دارد که بهتر است آنها را بشناسیم:

  • عفونت در بافت سینه
  • انجام عمل‌های جراحی اضافی
  • پارگی بی‌صدا (بدون علامت) ایمپلنت‌های پر شده با ژل سیلیکونی
  • ریزش (با تغییر قابل مشاهده در اندازه سینه) ایمپلنت‌های پر شده از نمک
  • پارگی (پارگی یا سوراخ در پوسته) ایمپلنت‌های نمکی و ژل سیلیکون پر شده
  • علائم سیستمیک که معمولاً به عنوان بیماری ایمپلنت پستان (BII) شناخته می‌شود.
  • انقباض کپسولی (بافت زخمی که ایمپلنت را فشرده می‌کند) و احساس درد در سینه
  • لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک مرتبط با ایمپلنت پستان (BIA-ALCL) که گاها می‌تواند سبب یک سرطان سیستم ایمنی شود.

لازم به ذکر است سیلیکون مورد استفاده برای کاشت سینه با سیلیکون تزریقی متفاوت است. سیلیکون تزریقی برای بزرگ کردن سینه، بازسازی سینه و یا برای کانتور کردن بدن مورد تأیید FDA نیست.

ایمپلنت یا پروتز سینه همیشگی نیست

هر چه مدت زمان طولانی‌تری پروتز سینه داشته باشید، احتمال بروز عوارض بیشتر می‌شود که برخی از آنها به جراحی بیشتری نیاز دارند. عمر پروتز سینه در افراد مختلف متفاوت است و نمی‌توان آن را پیش بینی کرد. این بدان معناست که هر فردی که ایمپلنت سینه دارد ممکن است به جراحی‌های اضافی نیاز داشته باشد، اما هیچ کس نمی‌تواند زمان آن را پیش بینی کند.

بیماران همچنین می‌توانند برای تغییر اندازه یا شکل سینه‌های خود اعمال جراحی بیشتری درخواست کنند. پس اگر شما قصد انجام پروتز سینه در مشهد را دارید بهتر است این نکته را فراموش نکنید که این ایمپلنت همیشگی نیست.

ویژگی های برندهای ایمپلنت

ویژگی های برندهای ایمپلنت

برای کمک به بیماران برای آگاهی از خطرات کاشت سینه قبل از جراحی، FDA می‌خواهد که همه پروتزهای سینه مورد تأیید FDA دارای برچسب‌هایی با اطلاعاتی آسان در مورد مزایا و خطرات مرتبط با محصول باشند. این الزام به منظور تقویت گفتگوهای بیماران با پزشک خود در مورد مزایا و خطرات ایمپلنت است.

اطلاعات برچسب زدن اجباری شامل چک لیست تصمیم گیری بیمار است که اطلاعات کلیدی در مورد خطرات را برجسته می‌کند. اطلاعات هشدار در یک جعبه قالب بندی شده است تا قابل توجه باشد. و یک کارت دستگاه بیمار با اطلاعات مختص به ایمپلنت بیمار، مانند شماره سریال یا قطعه و سبک و اندازه.

FDA فروش و توزیع ایمپلنت‌های سینه را فقط به ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی و امکاناتی محدود می‌کند که با استفاده از چک لیست تصمیم گیری بیمار اطلاعاتی را در اختیار بیماران قرار می‌دهند. قبل از موافقت با جراحی باید به بیمار فرصت داده شود تا چک لیست را امضا کند و باید توسط پزشک کاشت کننده دستگاه امضا شود.

لازم به ذکر است علاوه بر موارد ذکر شده FDA توصیه می‌کند که بیماران خلاصه اطلاعات ایمنی و اثر بخشی و برچسب محصول را برای هر پروتز مطالعه کنند تا در موارد مورد استفاده برای ساخت دستگاه، ویژگی‌های دستگاه و پرکننده‌های مورد استفاده اطلاعات کسب کنند.

خلاصه اطلاعات ایمنی و اثربخشی برای همه ایمپلنت‌های سینه سالین و ژل سیلیکونی تأیید شده تهیه شده است. خلاصه اطلاعات ایمنی و اثربخشی و برچسب محصول اطلاعاتی را در مورد نشانه‌های استفاده، خطرات، هشدارها، اقدامات احتیاطی و مطالعات مرتبط با تأیید FDA درباره دستگاه ارائه می‌دهد.

خلاصه داده‌های ایمنی و اثربخشی همچنین اطلاعاتی در مورد مطالعه بالینی مورد استفاده برای تأیید دستگاه ارائه می‌دهد. جدی‌ترین عوارض آنهایی هستند که منجر به جراحی‌های بعدی مانند پارگی یا انقباض کپسولی یا تشخیص BIA-ALCL می‌شوند.

با جراح پروتز سینه خود در ارتباط باشید

با جراح پروتز سینه خود در ارتباط باشید

جراحان در مورد شکل، اندازه، بافت سطح، قرار دادن ایمپلنت و محل برش برای هر فرد صحبت می‌کنند. از جراح خود در مورد تجربه او در انجام جراحی‌های ایمپلنت سینه، روش‌های جراحی و روش‌هایی که ایمپلنت ممکن است بر زندگی شما تأثیر بگذارد، سؤال کنید.

لازم است که جراح خود را در مورد جراحی‌های قبلی و همچنین واکنش بدن خود نسبت به داروهای مختلف آگاه سازید. به عنوان مثال، در مورد اینکه آیا جراحی‌ها منجر به ایجاد بافت زخم بیش از حد انتظار شده است یا خیر، بحث کنید.

همچنین انتظارات خود را مورد بحث قرار دهید. این بحث‌ها به شما و جراح کمک می‌کند تا تصمیماتی را اتخاذ کنید که به ظاهر دلخواه برسید، از جمله تصمیم‌گیری در مورد محل برش و اندازه، و همچنین اندازه، جنس، بافت و محل کاشت.

خطرات دراز مدت عمل پروتز سینه در مشهد

خطرات دراز مدت عمل پروتز سینه در مشهد

FDA ارتباط بین ایمپلنت سینه و ایجاد لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک مرتبط با پروتز سینه (BIA-ALCL)، نوعی لنفوم غیر هوچکین را شناسایی کرده است. بیمارانی که پروتز سینه دارند ممکن است در معرض خطر ابتلا به این سرطان باشند که بیشتر در مایع یا بافت اسکار اطراف ایمپلنت ایجاد می‌شود.

پروتز سینه دارای سطوح صاف یا بافت (پوسته) است. BIA-ALCL در بیماران دارای ایمپلنت بافت دار بیشتر از بیماران دارای ایمپلنت با سطح صاف ایجاد می‌شود. مانند سایر لنفوم ها، BIA-ALCL سرطان سیستم ایمنی است و نه بافت سینه.

برخی از بیماران با ایمپلنت نیز مشکلات سلامتی مانند بیماری‌های بافت همبند (مانند لوپوس و آرتریت روماتوئید)، مشکل در شیردهی یا مشکلات تولید مثل را گزارش کرده‌اند. در حال حاضر شواهد کافی برای ارتباط بین پروتز سینه و این مشکلات به اثبات نرسیده است.

لازم به ذکر است علاوه بر اینها، برخی از بیمارانی که پروتز سینه دریافت می‌کنند، علائم سیستمیک مختلفی مانند درد مفاصل، دردهای عضلانی، گیجی، خستگی مزمن، بیماری‌های خودایمنی و غیره را گزارش کرده‌اند. خطر ابتلای هر بیمار به این علائم به خوبی ثابت نشده است.

پروتزهای سینه خود را تحت نظر بگیرید

پروتزهای سینه خود را تحت نظر بگیرید

به طور کلی، دستورالعمل‌های جراح خود را در مورد نحوه نظارت بر پروتز سینه دنبال کنید. اگر متوجه علائم یا نشانه‌های غیرعادی شدید، آن‌ها را سریعاً به جراح یا ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود گزارش دهید.

ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی و بیماران تشویق می‌شوند تا عوارض جانبی یا عوارض جانبی مربوط به استفاده از این محصولات را به اطلاعات ایمنی MedWatch و برنامه گزارش رویدادهای نامطلوب FDA گزارش دهند.

همچنین، دستورالعمل‌های ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود را برای تصویربرداری برای غربالگری سرطان سینه دنبال کنید، زیرا ممکن است این روش برای بیمارانی که پروتز سینه انجام داده‌اند و برای بیمارانی که بازسازی سینه‌ها انجام داده‌اند، متفاوت باشد.

اگر برای ماموگرافی قرار ملاقات می‌گذارید، به مرکز ماموگرافی اطلاع دهید که ایمپلنت سینه دارید و از آنها بپرسید که در مورد ماموگرافی با ایمپلنت سینه چه انتظاری دارید.

جراح یا ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما ممکن است آزمایش‌های دیگری مانند سونوگرافی یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) را نیز توصیه کند. FDA توصیه می‌کند که بیمارانی که ایمپلنت‌های سیلیکونی دارند غربالگری‌های منظم برای تشخیص پارگی‌های خاموش انجام دهند. اگر سؤال خاصی در مورد پروتز سینه دارید، از جراح یا ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود بپرسید.

بعد از انجام پروتز سینه در مشهد

بعد از انجام پروتز سینه در مشهد

درد و تورم تا چند هفته پس از جراحی محتمل است. کبودی نیز ممکن است. انتظار داشته باشید که زخم‌ها به مرور زمان محو شوند اما به طور کامل ناپدید نشوند. زمانی که در حال بهبودی هستید، پوشیدن بانداژ فشاری یا سوتین ورزشی برای حمایت بیشتر و قرار دادن ایمپلنت‌های سینه ممکن است کمک کند. جراح شما ممکن است داروهای مسکن نیز تجویز کند.

در ادامه بهتر است تا دستورالعمل‌های جراح خود را در مورد بازگشت به فعالیت‌های معمولی قبلی دنبال کنید. اگر شغلی فیزیکی ندارید ممکن است بتوانید ظرف چند هفته بعد از انجام پروتز سینه به کار برگردید.

حداقل به مدت دو هفته از فعالیت‌های شدید و هر چیزی که می‌تواند نبض یا فشار خون شما را افزایش دهد خودداری کنید. همچنین بهتر است بدانید که سینه‌های شما بعد از انجام عمل پروتز ممکن است به تماس‌های فیزیکی و یا حرکات تند حساس باشد.

اگر جراح شما از بخیه‌هایی استفاده کرده است که به خودی خود جذب نمی‌شوند یا لوله‌های تخلیه را در نزدیکی سینه‌های شما قرار داده است، برای برداشتن نیاز به قرار ملاقات بعدی با پزشکتان دارید. اگر متوجه گرمی و قرمزی در سینه خود شدید یا تب دارید، ممکن است دچار عفونت شده باشید. در اولین فرصت با جراح خود تماس بگیرید. همچنین اگر تنگی نفس یا درد قفسه سینه دارید با جراح خود تماس بگیرید.

و در انتها بهتر است بدانیم…

بزرگ کردن سینه می‌تواند اندازه و شکل سینه شما را تغییر دهد. این جراحی ممکن است تصویر بدن و اعتماد به نفس شما را بهبود بخشد. اما توقعات خود را واقع بینانه نگه دارید و انتظار کمال نداشته باشید. همچنین سینه‌های شما پس از عمل بزرگ کردن به پیر شدن ادامه می‌دهند. افزایش یا کاهش وزن ممکن است ظاهر سینه شما را نیز تغییر دهد. اگر از ظاهر سینه‌های خود ناراضی هستید، ممکن است برای اصلاح این مسائل به جراحی بیشتری نیاز داشته باشید.

منابع: plasticsurgery, breastcancernow, clevelandclinic

بیوتکس

تیم قوی نویسندگان بیوتکس متشکل از افراد کارشناسی است که مسلط به جنبه‌های مختلف مسائل پزشکی هستند. بدین شکل شما از بابت صحت و اعتبار مطالب بارگذاری شده نیز مطمئن خواهید بود و می‌توانید با توجه به نکات مطرح شده در آن‌ها در مورد عمل زیبایی مورد نظر خود تصمیم بگیرید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا