لمینت دندانخدمات زیبایی

لمینت دندان در مشهد، دکتر لمینت دندان در مشهد+قیمت

به این مطلب امتیاز دهید!

لمینت دندان در مشهد، یکی از مهمترین عوامل افزایش اعتماد به نفس و زیبایی ظاهری است. لمینت دندان، نامی آشنا است که در سال‌های اخیر زیاد به گوش می‌خورد. لمینت دندان که در برخی موارد تحت عنوان ونیر از آن یاد می‌شود، یک روکش نازک است. این روکش نازک رنگی همرنگ با دندان‌ها دارد. هدف از استفاده از این روکش‌ها بر روی دندان بهبود لبخند فرد یا به عبارتی بهتر زیبا سازی دندان‌ها است.

افرادی که به هر دلیلی از ظاهر دندان‌های خود راضی نیستند، می‌توانند از این روش جهت بهبود شکل ظاهری دندان‌های خود استفاده کنند. روکش‌های لمینت بر روی دندان‌ها قرار گرفته و سبب تغییر رنگ، فرم و شکل کلی آن‌ها می‌شود. در برخی موارد دندان‌های شخص کوچک است و به جهت بلندتر شدن طول دندان از روکش‌های لمینت با طول بیشتر بر روی دندان‌ها استفاده می‌شود.

لازم به توضیح است که لمینت دندان همچون بلیچینگ دندان در مشهد تنها جنبه زیبایی ندارد؛ به این معنا که استفاده از این روش تنها سبب زیبا سازی دندان‌ها نمی‌شود بلکه به تقویت مینای دندان نیز کمک می‌کند. به‌طور کلی می‌توان گفت لمینت دندان در کنار زیبا سازی ظاهر دندان‌ها مقاومت دندان‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

سایر ناهمواری‌های و عیوبی که در ردیف دندان‌ها وجود دارد را از بین برده و دندان‌های شما را به ردیف‌های منظم و زیبا تبدیل می‌کند. نقش لمینت بر روی زیبا سازی دندان سبب شده تا طرفداران زیادی داشته باشد. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد لمینت و عوامل مؤثر بر روی قیمت آن می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لمینت دندان در مشهد تا پایان با ما همراه باشید.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان در مشهد چیست؟

در تعریف ساده لمینت دندان مانند لمینت دندان در مشهد لایه یا به عبارتی بهتر روکش‌های نازکی است که بر روی دندان‌ها قرار داده می‌شوند. این روکش‌ها همرنگ با دندان‌ها و سفید هستند. هدف استفاده از آن‌ها پوشاندن عیوب دندان‌ها است.

لازم به توضیح است که لمینت در تحقق این هدف موفق بوده و در صورت صحیح انجام شدن، می‌تواند به‌صورت صد درصدی عیوب دندان‌ها را بپوشاند و دندان‌های زیبا و منظمی را به شما هدیه دهد. روکش‌های لمینت جنس‌های متفاوتی دارند. برخی از انواع آن از جنس چینی هستند.

برای برخی دیگر نیز از مواد کامپوزیت استفاده می‌شود. هر دو نوع لمینت به جهت زیبا سازی دندان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند، اما تفاوت‌های جزئی با یکدیگر دارند. از جمله تفاوت‌هایی که بین مواد چینی و مواد کامپوزیت وجود دارد، می‌توان به این نکته اشاره کرد که لمینتی که از جنس چینی هست در مقابل لکه مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهد.

از طرفی دیگر بازتاب نور در این نوع لمینت به‌گونه‌ای است که بیشتر شبیه به دندان‌های طبیعی دیده می‌شوند. با وجود تفاوت‌های جزئی بین دو نوع لمینت اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انتخاب هر یک از آن‌ها در مورد لمینت اطلاعات بیشتری کسب کنید. سپس با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید. ناگفته نماند که بهترین روش برای انتخاب جنس مناسب مشورت با پزشک متخصص در این زمینه است.

انواع لمینت دندان در مشهد

انواع لمینت دندان در مشهد

لمینت دندان یک دسته‌بندی کلی دارد. طبق این دسته‌بندی کلی لمینت به دو نوع تقسیم می‌شود.

  1. یک نوع آن ونیر کامپوزیت است
  2. نوع دیگر آن هم لمینت سرامیکی نام دارد.

در بین این دو روش لمینت کامپوزیت از محبوبیت بیشتری برخوردار است. علت محبوبیت بیشتر این نوع لمینت مزایای آن است. از جمله این مزایا می‌توان به این نکات اشاره کرد که برای اجرایی کردن لمینت کامپوزیت نیاز به تراشیدن دندان‌ها نیست. از طرفی دیگر ضخامت کم آن نیز از دیگر مزایایی محسوب می‌شود که سبب محبوبیت بیشتر این نوع لمینت شده است.

از دیگر مزایایی که این روش دارد، می‌توان به اصلاح فرم لبخند نیز اشاره کرد. ونیر کامپوزیت که نوع دیگر لمینت محسوب می‌شود، با نوع گفته شده تفاوت‌هایی دارد‌. از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به این مورد اشاره کرد که برای اجرایی کردن این روش در برخی موارد نیاز به تراشیدن دندان‌ها با هدف اصلاح فرم دندان‌ها است.

ناگفته نماند که این نوع لمینت هم مزایای خاص خود را دارد. از جمله اینکه از تنوع جنس و رنگ بیشتری برخوردار است. مقاومت و ماندگاری کلی آن نیز بیشتر محسوب می‌شود.

در چه شرایطی از لمینت دندان استفاده می‌شود؟

در چه شرایطی از لمینت دندان استفاده می‌شود؟

لمینت دندان یک درمان برای زیبا سازی شکل و فرم دندان‌ها است. در برخی موارد فرم دندان‌های شخص کاملاً درست و منظم است، چنین شخصی نیاز به لمینت دندان ندارد. یکی از شرایطی که با وجود آن به شخص لمینت دندان پیشنهاد می‌شود، مواردی است که دندان‌های شخص از لحاظ رنگ و شکل دچار عیب و نقص هستند‌.

از لمینت برای پوشاندن عیوب این دندان‌ها استفاده می‌شود. علاوه بر این در موارد دیگری نیز استفاده می‌شود. در ادامه به توضیح بیشتر این موارد می‌پردازیم. به‌عنوان مثال وقتی‌که دندان‌های شخص در اثر ساییدگی تغییر شکل پیدا کرده باشند. برای رفع عیوب دندان‌های شکسته، دندان‌هایی که نامنظم در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. همچنین برای پوشش عیوب دندان‌هایی که فاصله‌دار هستند.

ناگفته نماند که لمینت در همه موارد توصیه نمی‌شود. به بیانی بهتر در برخی موارد ممکن است دندان‌های شخص نیاز به لمینت داشته باشد، اما به دلایل دیگری این کار توصیه نمی‌شود.

از جمله مهم‌ترین شرایط می‌توان به مواردی اشاره کرد که بیماری‌های لثه سبب شده تا دندان‌های شخص سالم نباشد. همچنین افرادی که به دلایل مختلف نظیر پوسیدگی مقاومت دندان‌های آن‌ها کاهش پیدا کرده است. از دیگر مواردی که انجام لمینت دندان به آن‌ها توصیه نمی‌شود، اشخاصی هستند که مینای دندان آن‌ها ضعیف است.

بهتر است بدانید برخی از عادت‌ها هم سبب می‌شود تا لمینت دندان برای شخص مناسب نباشد. در توضیح بیشتر این موضوع می‌توان یک مثال آورد. به‌عنوان مثال شخصی که دچار عادت سابیدن دندان‌ها به یکدیگر یا به‌اصطلاح دندان قروچه است، بهتر است که لمینت دندان انجام ندهد. زیرا پس از انجام لمینت دندان تکرار این عادت می‌تواند سبب شکستن و خراب شدن لایه‌های لمینت شود.

مزایا لمینت دندان در مشهد

مزایا لمینت دندان در مشهد

مهم‌ترین مزیت لمینت دندان این است که فرم لبخند شخص را اصلاح می‌کند. داشتن لبخند زیبا جز معیارهای زیبایی هر شخص محسوب می‌شود. لمینت دندان با زیبا سازی دندان‌ها و از بین بردن زردی و عیوب دندان‌ها لبخند زیبایی را به شما هدیه می‌دهد.

از دیگر مزایای لمینت دندان می‌توان به کم‌خطر بودن آن اشاره کرد. برای اجرایی کردن لمینت دندان نیاز است مقداری از مینای دندان تراش داده شود. بهتر است بدانید این میزان تراش دادن برای لمینت دندان در مقایسه با روش‌های مشابه بسیار کم است.

به‌طوری‌که در بین روش‌های مشابه برای زیبا سازی لبخند از لمینت به‌عنوان یک روش کم تهاجمی یاد می‌شود. مزیت دیگر این روش مقاومت بالایی است که در برابر تغییر رنگ دارد. با رعایت بهداشت دهان و دندان می‌توانید به‌صورت طولانی‌مدت از سفیدی و درخشندگی لمینت لذت ببرید.

طول درمان کم و دوام بالای لمینت هم جز مزایای آن محسوب می‌شود. ناگفته نماند که تنوع رنگ لمینت سبب شده تا یک روش با ظاهر طبیعی محسوب شود. با توجه به سلیقه خود می‌توانید رنگ سفید یا رنگ طبیعی را انتخاب کنید.

معایب لمینت دندان در مشهد

معایب لمینت دندان در مشهد

بهتر است به این موضوع هم اشاره کنیم که لمینت دندان در کنار مزایای زیادی که دارد، معایبی هم دارد. از جمله مهم‌ترین معایب لمینت این است که امکان ترمیم ندارد. نداشتن امکان ترمیم به این معنا است، اگر دندان که بهتر است بگوییم روکش لمینت دچار پریدگی یا شکستگی شود، امکان ترمیم وجود ندارد و باید آن را به‌طور کامل عوض کرد.

از دیگری معایب لمینت که باید به آن توجه داشته باشید، این نکته است که لمینت انجام شده قابل بازگشت نیست. در توضیح بیشتر این موضوع باید گفت، با توجه به این موضوع که برای انجام روش لمینت قسمتی از دندان تراشیده می‌شود، پس از انجام آن نمی‌توانید روکش‌های لمینت را بر دارید.

به همین دلیل اگر دوست ندارید برای همیشه دندان‌های شما لمینت باشد، بهتر است از روش‌های دیگری که در زمینه زیبا سازی لبخند وجود دارد، استفاده کنید. ناگفته نماند که انجام لمینت در مراکز معتبر و توسط شخص ماهر و با تجربه از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا اگر لمینت توسط فردی غیرحرفه‌ای انجام شود، احتمال پوسیدگی دندان وجود دارد که از معایب این روش محسوب می‌شود. احتمال بروز حساسیت و قیمت بالا هم از دیگر معایب لمینت دندان است.

عوامل مؤثر بر قیمت لمینت دندان در مشهد

عوامل مؤثر بر قیمت لمینت دندان در مشهد

مزایای زیاد لمینت و تأثیر آن بر زیبا سازی دندان‌ها و به‌طور کلی اصلاح فرم لبخند سبب شده تا طرفداران زیادی داشته باشد. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال دانستن قیمت لمینت نظیر قیمت لمینت دندان در مشهد هستند. در توضیح بیشتر این مورد می‌توان گفت عوامل زیای بر روی قیمت لمینت مؤثر است.

از جمله عوامل مؤثر می‌توان به نوع و جنس انتخاب شده و همچنین تخصص و مهارت دندان‌پزشک اشاره کرد. بهتر است بدانید لمینت جز عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود و بیمه به آن تعلق نمی‌گیرد.

سخن پایانی

به‌عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد لمینت دندان در مشهد پرداختیم. دانستید که لمینت یکی از روش‌هایی است که جهت پوشاندن عیوب دندان و اصلاح فرم لبخند انجام می‌شود. لمینت لایه‌های نازکی است که طی مراحل خاصی بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و سبب منظم شدن ردیف دندان‌‌ها می‌شود.

منابع: webmd, healthline

بیوتکس

تیم قوی نویسندگان بیوتکس متشکل از افراد کارشناسی است که مسلط به جنبه‌های مختلف مسائل پزشکی هستند. بدین شکل شما از بابت صحت و اعتبار مطالب بارگذاری شده نیز مطمئن خواهید بود و می‌توانید با توجه به نکات مطرح شده در آن‌ها در مورد عمل زیبایی مورد نظر خود تصمیم بگیرید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا