عمل زیبایی چال گونهخدمات زیبایی

عمل چال گونه در مشهد | جراحی چال گونه در مشهد

3/5 - (2 امتیاز)

اگر شما هم به دنبال یک عمل زیبایی هستید، قطعاً یکی از این عمل‌های زیبایی که در چهره شما تأثیر بسزایی خواهد داشت عمل چال گونه خواهد بود. پس اگر می‌خواهید در رابطه با عمل چال گونه در مشهد اطلاعات لازم را بدست آورید.

به طور معمول چال گونه یا چال لپ طبیعی در یک یا دوطرف صورت وجود دارد و به طور کلی فقط در هنگام انقباضات ماهیچه آن پدیدار می‌شود به عنوان مثال در هنگام لبخند زدت و یا همچنین صحبت کردن این چال می‌تواند بعه نمایش در بیاید.

لازم به ذکر است این عقیده وجود دارد که چال گونه زمانی به وجود می‌آید که در عضلات گونه یا عضلاتی که در لبخند ما مؤثر است نقص کوچکی رخ دهد. در قسمت عمیق‌تری از پوست داخل گونه در یک جا جمع می‌شوند و پوست آن قسمت از گونه به سمت داخل صورت کشیده می‌شود که نتیجه این اتفاق کشیده شدن پوست و ظاهر شدن چال گونه بر روی صورت شما خواهد بود.

لازم است بدانید که عمل چال گونه یک عملی به شدت ساده، بی خطر و بی دردسر است که با انجام و تزریق بی حسی موضعی انجام می‌شود. مدت زمان انجام این عمل حدوداً 20 دقیقه خواهد بود و پس از انجام این پروسه شما قادر خواهید بود تا بلافاصله از کلسنیک خارج شده و به امور روزانه خود برسید. بسیاری از بیماران به طور معمول پس از انجام عمل چال گونه فعالیت‌های روزمره خود را از سر می‌گیرند و به کارهای خود می‌پردازند.

جراحی چال گونه چیست؟

جراحی چال گونه در مشهد چیست؟

قبل از پرداختن به عمل چال گونه بهتر است تا ابتدا به این روش جراجی یعنی دیمپلاستی بپردازیم. به طور کلی دیمپلاستی نوعی عمل جراجی پلاستیک است که برای ایجاد گودی بر روی گونه‌ها استفاده می‌شود. اغلب در قسمت پایین گونه‌ها فرورفتگی‌هایی وجود دارد که هنگام لبخند زدن ممکن است در برخی افراد ایجاد شود علاوه بر این در برخی افراد گونی چانه نیز دیده می‌شود.

همه با این ویژگی صورت به دنیا نمی‌آیند. در برخی از افراد، چال گونه به طور طبیعی از فرورفتگی در درم ناشی از عضلات عمیق‌تر صورت ایجاد می‌شوند. برخی دیگر ممکن است در اثر جراحت ایجاد شوند.

صرف نطر از علل‌های آنها، گودی‌های و چال‌ها بر روی صورت توسط برخی از فرهنگ‌ها به عنوان نشانه زیبایی، خوش شانسی و حتی ثروت در نطر گرفته می‌شود. با توجه به این مزایای گفته شده تعداد عمل‌های چال گونه در سال‌های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

آمادگی برای عمل چال گونه در مشهد به چه شکل است؟

آمادگی برای عمل چال گونه در مشهد به چه شکل است؟

لازم است بدانید هنگامیکه به جراحی چال گونه فکر می‌کنید برای گرفتن نیجه مطلوب و دلخواهتات نیاز است تا یک جراح مجرب برای خود پیدا کنید. برخی از متخصصان پوست برای این نوع از جراحی آموزش دیده‌اند اما ممکن است تا به جای مراجعه به آنها همچنان نیاز باشد تا به جراج پلاستیک نیاز داشته باشید.

هنگامی که یک جراح معتبر پیدا کردید، یک قرار اولیه با آنها بگیرید. در اینجا، می‌توانید خطرات در مقابل مزایای جراحی گودی را مورد بحث قرار دهید. آن‌ها همچنین می‌توانند تعیین کنند که آیا شما کاندید خوبی برای جراحی پلاستیک هستید یا خیر. در نهایت، متوجه خواهید شد که گودی‌ها باید در کجا قرار گیرند.

قدم‌های جراحی چال گونه

قدم‌های جراحی چال گونه در مشهد

عمل چال گونه به صورت سرپایی انجام می‌شود. این بدان معناست که شما می‌توانید این عمل را در مطب جراح خود بدون نیاز به رفتن به بیمارستان انجام دهید. همچنین ممکن است نیازی به بیهوشی عمومی نداشته باشید. ابتدا پزشک یک بی حس کننده موضعی مانند لیدوکائین را در ناحیه پوست اعمال می‌کند.

حدود 10 دقیقه طول می‌کشد تا داروی بی حسی اثر کند. این به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که در طول جراحی هیچ گونه درد یا ناراحتی را تجربه نمی‌کنید. حدود 10 دقیقه طول می‌کشد تا داروی بی حسی اثر کند. سپس پزشک از یک ابزار بیوپسی کوچک برای ایجاد سوراخ در پوست شما استفاده می‌کند تا به صورت دستی چال گونه ایجاد کند.

مقدار کمی از ماهیچه و چربی برای کمک به این ایجاد برداشته می‌شود. طول این منطقه حدود 2 تا 3 میلی متر است. هنگامی که پزشک شما فضایی را برای گودی در آینده ایجاد می‌کند، سپس یک بخیه را از یک طرف ماهیچه گونه به سمت دیگر قرار می‌دهد. سپس زنجیر بسته می‌شود تا گودی به طور دائم در جای خود قرار گیرد.

ریکاوری بعد از عمل چال گونه

ریکاوری بعد از عمل چال گونه

بهبودی پس از عمل جراحی چال گونه نسبتاً ساده است. نیازی نیست در بیمارستان بمانید در واقع، معمولاً می‌توانید بلافاصله پس از جراحی چال گونه به خانه بروید. بلافاصله پس از عمل، ممکن است تورم خفیفی را تجربه کنید. برای کاهش تورم می‌توانید از بسته‌های سرد استفاده کنید، اما معمولاً ظرف چند روز خود به خود از بین می‌رود. اکثر افراد می‌توانند دو روز پس از انجام عمل گودی به محل کار، مدرسه و سایر فعالیت‌های معمولی خود بازگردند. جراح شما احتمالاً می‌خواهد چند هفته بعد از عمل شما را ببیند تا نتایج را ارزیابی کند.

عوارض احتمالی بعد از عمل چال گونه

عوارض احتمالی بعد از عمل چال گونه

عوارض ناشی از دیمپلساتی یا همان عمل چال گونه به طور معمول هیچ عوارضی ندارد، اما با این حال در موارد نادر یک سری خطرات احتمالی ممکن است این عمل چال گونه داشته باشد که برخی از این عوارض احتمالی عبارتند از :

  • خونریزی در محلی که جراحی انجام شده است
  • امکان ایجاد تورم و قرمزی در ناحیه‌ی جراحی شده
  • ایجاد زخم و یا در موارد نادر عفونت در محل عمل چال گونه
  • ممکن است تا اعصابی که بر روی صورتتان قرار گرفته است آسیب ببیند

اگر خونریزی یا ترشح بیش از حد در محل عمل مشاهده کردید، فوراً به پزشک مراجعه کنید چرا که ممکن است عفونت داشته باشید. هر چه عفونت زودتر درمان شود، احتمال سرایت آن به جریان خون و ایجاد عوارض بیشتر کاهش می‌یابد. جای زخم یک عارضه جانبی نادر اما مطمئناً نامطلوب عمل چال گونه است. همچنین این احتمال وجود دارد که پس از اتمام نتایج، از آنها خوشتان نیاید. با این حال، معکوس کردن اثرات این نوع جراحی دشوار است.

مانند سایر انواع جراحی پلاستیک، عمل جراحی چال گونه در مشهد می‌تواند خطرات کوتاه مدت و بلندمدت را به همراه داشته باشد. اگرچه به طور کلی، خطرات نادر هستند. به گفته مجله جراحی پلاستیک هند، اکثر افرادی که این جراحی را انجام می‌دهند، تجربه مثبتی دارند. قبل از انتخاب این نوع جراحی، باید بپذیرید که نتیجه دائمی است، چه نتایج را دوست داشته باشید یا نه. این جراحی به ظاهر ساده هنوز هم قبل از اینکه آن را انتخاب کنید نیاز به بررسی دقیق دارد.

مراقبت‌های بعد از عمل چال گونه

دقت داشته باشید که مراقبت از بخیه‌ها در 3 روز پس از عمل چال گونه اهمیت دارد. بهتر است در این 3 روز غذاهای آبکی و یا نرم میل کنید و حواستان به جای عمل و بخیه روی گونه‌تان باشد. اگر این 3 روز را با موفقیت پشت سر بگذارید، البته همچنان لازم است تا 2 هفته مراقبت ادامه پیدا کند اما نه به شدت 3 روز اول.

چه کسانی می‌توانند عمل چال گونه را انجام دهند؟

چه کسانی می‌توانند عمل چال گونه در مشهد را انجام دهند؟

صرف عمل چال گونه برای گروه خاصی ممنوع یا نشدنی نیست مگر اینکه شرایط جسمانی و سلامتیتان در شرایطی باشد یا در حال مصرف دارویی باشید که پزشک به طور کلی عمل را توصیه نکند. حتماً قبل از انجام هر نوع عملی ( حتی سرپایی) پزشک مورد نظر را در جریان سابقه پزشکی خود قرار دهید.

تنها نکته قابل توجه این است که معمولاً اشخاصی که با گونه‌ی گوشتالود و پرحجم دست به عمل ایجاد چال گونه زده‌اند، نتیجه چندان رضایت بخشی به دست نیاورده‌اند و ظاهراً حجیم بودن گونه باعث افت کیفیت نهایی چال گونه خواهد شد.

هزینه عمل چال گونه در مشهد به چه صورت است؟

هزینه عمل چال گونه در مشهد به چه صورت است؟

در شهرهای مختلف به خصوص ایران این روزها عمل چال گونه نیز بسیار زیاد و در بین مردم محبوب شده است. یکی از شهرستان‌هایی که انجام این عمل بسیار زیاد شده است مشهد است. در ادامه قرار است تا به شما درباره‌ی هزینه عمل چال گونه در مشهد صحبت کنیم.

در مورد هزینه عمل چال گونه می‌توان این صحبت را داشت که با توجه به عدم استفاده از بیهوشی و تجیهزات بیمارستانی که در بسیاری از عمل‌های جراحی استفاده می‌شود به همین سبب هزینه انجام چال گونه نسبت به عمل‌های زیبایی دیگر کم هزینه‌تر است.

البته لازم به ذکر است هزینه عمل چال گونه این شباهت را هم با دیگر جراحی هیا زیبایی دارد که هزینه کامل آن بسیار به مهارت و تخصص پزشک و همچنین موقعیت جعرافیایی مجلی که در آن جراحی می‌شوید وابسته است به عنوان مثال هزینه انجام عمل چال گونه در پایتخت به مراتب بیشتر از شهرستان‌های کوچک‌تر خواهد بود.

با وجود گستردگی که در میزان هزینه‌ها برای عمل چال گونه داریم لازم به ذکر است به طور متوسط می‌توان برای ایجاد دو چال در دوطرف صورت، یعنی بر روی هر گونه، تقریباً میان 3.5 تا 6 میلیون تومان برای شما هزینه خواهد داشت.

در نهایت بد نیست بدانید اگر میل به اقدام برای ایجاد چال گونه دارید اما هزینه عمل برایتان سنگین است می‌توانید به جای درخواست برای 2 چال گونه، تنها در یک سمت صورتتان چال گونه ایجاد کنید و به این ترتیب تنها نیمی از هزینه عمل چال گونه را بپردازید.

ظاهراً و بر اساس گفته‌های متخصصین زیبایی داشتن چال گونه تنها در یک طرف صورت طبیعی‌تر است و دیگران احتمال بیشتری می‌دهند که چال گونه شما مادرزادی باشد.

جمع بندی

همانطور که احتمال انجام یک عمل زیبایی مانند جراحی گودی ممکن است ترسناک باشد، مهم است که به خاطر داشته باشید که این روش معمولاً موفقیت آمیز و به خوبی قابل تحمل است. جراحی گودی از دهه 1960 انجام شده است و در سال‌های بعد راه زیادی را طی کرده است.

تکنیک‌های بکار گرفته شده امروزه آن را ایمن‌تر از همیشه می‌کند. در متون پزشکی، اکثر بیماران از نتایج خود راضی هستند. . این چیزی است که ارزش لبخند زدن دارد. و همچنین برای کسانی که وجود چال گونه را جذاب می‌دانند این روش ممکن است کلیدی برای داشتن تصویری مثبت از خود و همچنین اعتماد به نفسی باشد که با آن همراه است.
با تشکر از شما که وقت ارزشمندتان را در اختیار ما گذاشتید و به مطالعه این مقاله با موضوع عمل جراحی چال گونه پرداختید.

منابع: healthline, aestheticsmedispa

بیوتکس

تیم قوی نویسندگان بیوتکس متشکل از افراد کارشناسی است که مسلط به جنبه‌های مختلف مسائل پزشکی هستند. بدین شکل شما از بابت صحت و اعتبار مطالب بارگذاری شده نیز مطمئن خواهید بود و می‌توانید با توجه به نکات مطرح شده در آن‌ها در مورد عمل زیبایی مورد نظر خود تصمیم بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا