لیفت با نخخدمات زیبایی

لیفت صورت با نخ

به این مطلب امتیاز دهید!

حرف از زیبایی که می‌شود، توجه بیشترمان به سمت صورت و چهره افراد جلب می‌شود. زیبایی که نیازمند آن است تا افراد رسیدگی بسیاری به پوست خود داشته باشند تا از دست نرود. زیرا با مرور زمان و بالا رفتن سن، پوست شادابی و طراوت خود را از دست می‌دهد. همچنین استحکام، قابلیت ارتجاعی پوست و عضله‌سازی و کلاژن‌سازی نیز در پوست کاهش می‌یابد.

همین دلایل باعث می‌شود تا آثار پیری در پوست نمایان شوند و پوست روز به روز پیرتر از قبل شود. اما راه‌حل آن چیست؟ راه‌حلی که بتوان با آن از اثرات پیری در چهره کاست و صورتی شاداب‌تر و جوان‌تر داشت. راه‌حل‌های موقت بسیاری برای این موضوع وجود دارند. راه‌حل‌هایی که هرکدام برای مدتی می‌توانند شادابی و تازگی را به پوست برگردانده و پوست را جوان نگه دارند. استفاده از انواع ماسک‌های طبیعی و شیمیایی برخی از این راه‌حل‌های غیر دائمی هستند.

تنها راه‌حل دائمی که برای جوان‌سازی پوست وجود دارد، استفاده از لیفت صورت است. روشی که در انواع بسیار مختلفی انجام می‌شود و تنوع بسیاری را در خود دارد. این عامل موجب آن می‌شود که افراد مختلف بتوانند روش مورد نظر خود را با توجه به شرایطی که دارند، انتخاب نمایند.

البته در این مقاله قرار است شما را با لیفت صورت و یکی از انواع آن که لیفت صورت با نخ یا نخ لیفت باشد، آشنا کنیم. امید است با خواندن این مقاله بتوانید این روش رسیدن به زیبایی را به خوبی بشناسید و در صورت لزوم از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

لیفت صورت

لیفت صورتپیش از هرچیز دیگری لازم است تا با مفهوم لیفت صورت آشنا شویم. لیفت صورت یا ریتیدکتومی (rhytidectomy) راهکاری است که به منظور شادابی و جوان‌سازی پوست انجام می‌شود. این فرآیند به نام‌های دیگری چوت لیفتینگ صورت، بالا کشیدن پوست صورت یا سفت کردن پوست صورت نیز شناخته می‌شود.

همان‌طور که گفتیم این فرآیند، تنها راهکار دائمی برای بهبود و جوان‌سازی پوست صورت است. پس اگر به دنبال برگرداندن جوانی و شادابی به صورت خود هستید، این راهکار می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد تا با آن از شر چین و چروک‌های صورت خود خلاص شوید. لیفت صورت در روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. روش‌هایی که با توجه به منطقه انجام شونده بر صورت، متفاوت هستند. البته لیفت صورت می‌تواند به صورت عمل جراحی یا غیر از عمل جراحی انجام شود که این مورد خود موجب تنوع در انواع مختلف لیفت صورت می‌شود.

در این راهکار که به عنوان راهکاری برای زیبایی صورت می‌گیرد، لبه‌های پوست از هر دوطرف صورت به عقب کشیده می‌شود. البته این مورد بستگی به آن دارد که از چه نوع لیفتی به عنوان درمان استفاده شود.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخلیفت صورت با نخ یا نخ لیفت که در انگلیسی با نام Thread Lift شناخته می‌شود، یکی از روش‌هایی است که برای لیفت صورت استفاده می‌شود. روشی بدون جراحی که یکی از مدرن‌ترین روش‌های لیفت صورت است. در روش لیفت با نخ برای صورت، از نخ‌های جراحی استفاده می‌شود. در این روش با استفاده از نخ‌های موقت یا جذبی، بالا بردن و لیفت در صورت انجام می‌گیرد.

نخ لیفت یکی از روش‌های لیفت در صورت

لیفت با نخدر واقع لیفت با نخ یکی از بهترین روش‌ها برای زیبایی و بهبود صورت است که قابلیت استفاده در تمام نواحی صورت و گردن را دارد. در این روش پس از مشخص کردن مناطق لازم برای لیفت با نخ، سوراخ‌های بسیار کوچکی را در این مناطق، بر روی پوست ایجاد می‌کنند. سپس سوزن و نخ مخصوص لیفت را وارد بافت زیرین پوست کرده و به این ترتیب پوست را به سمت بالا می‌کشند. این نخ‌های جایگذاری شده در پوست، قابل مشاهده نمی‌باشند.

ضمنا این نخ‌ها باعث می‌شوند تا فرآیند کلاژن سازی در پوست صورت سریع‌تر اتفاق بیفتد، پوست به سرعت زیبایی را در خود بازسازی کرده و خود را با شرایط جدید سازگار می‌کند. تمامی این عوامل موجب می‌شوند تا این روش از لیفت یکی از بهترین روش‌ها برای انجام لیفت در صورت باشند.

لیفت با نخ کلاژن‌ساز PDO یکی از روش‌های لیفت صورت است که برای افارد جوان که حدود 25 سال سن دارند، مناسب است. نخ کاگ یا دندانه‌دار از نخ‌هایی است که برای لیفت گردن یا بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین استفاده از نخ‌های پیچ‌دار نیز برای افرادی که به ندبال حجم دادن به صورت خود هستند، مناسب است.

مزایای لیفت نخ نسبت به لیفت با جراحی

مزایای لیفت نخ نسبت به لیفت با جراحیاگر از آن دسته افراد هستید که آثار پیری در پوست و چهره شما آنقدر ملموس نیست، می‌توانید از انواع لیفت صورت، بدون عمل جراحی، مانند لیفت با نخ استفاده کنید. این نوع از لیفت در صورت، با روش‌های غیرتهاجمی چون تزریق چربی یا بوتاکس بر روی صورت انجام می‌گیرد. لیفت بدون جراحی، نسبت به لیفت صورت همراه با جراحی، ساده‌تر است و عوارض کمتری را دارد. در صورتی که امکان انجام لیفت بدون عمل جراحی وجود داشته باشد، عموما پزشک این مورد را توصیه می‌کند تا فرد تحت درمان، آسیب و عوارض کمتری را تحمل کند و دوره نقاهت ساده‌تری را بگذراند.

این نوع از لیفت برای چهره و صورت بدون هیچ‌گونه بیهوشی انجام می‌شود و با استفاده از بی‌حسی‌های موضعی، تزریق صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که پیش از آن‌که به فکر انجام لیفت در صورت خود باشید، لازم است تا عوامل پیری را در چهره خود شناسایی کنید. این عوامل را برطرف کرده تا بتوانید پس از انجام لیفت صورت، برای مدتی طولانی جوان بمانید. درباره این موضوع در ادامه به طور مفصل سخن گفته‌ایم.

عوامل تاثیرگذار بر ظاهر شدن پیری در پوست

عوامل تاثیرگذار بر ظاهر شدن پیری در پوستبرخی از عوامل هستند که موجب آن می‌شوند تا آثار پیری در پوست مشاهده شوند. پیش از آن‌که به سمت لیفت و درمان‌های برای جوان‌سازی پوست خود بروید، لازم است تا این عوامل را در خود شناسایی کرده و از آن‌ها جلوگیری لازم را به عمل آورید.

برخی از این عوامل را در ادامه با هم می‌خوانیم:

 1. قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث آسیب به پوست می‌شود.
 2. بالا رفتن سن، مهم‌ترین عاملی است که تمامی افراد آن را تجربه می‌کنند و در حین آن، جوانی و شادابی را در پوست خود از دست می‌دهند.
 3. در معرض دائمی آفتاب بودن عامل دیگری است که پوست را برای پیری زودرس مستعد می‌کند. خصوصا اگر بدون ضد آفتاب و تجهیزات لازم انجام گیرد.
 4. استرس و اضطراب شدید می‌تواند با بهم زدن سیستم هورمونی بدن پیری را بر چهره و صورت افراد بنشاند و پوست را به سمت پیری پیش ببرد.
 5. کاهش وزن شدید و یکباره باعث شل شدن و افتادگی در پوست صورت می‌شود. در صورتی که به دنبال کاهش وزن در خود هستید، لازم است تا به مرور این عمل را انجام دهید.
 6. استفاده از دخانیات و الکل از عواملی است که تمام سلامتی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. جوانی و شادابی پوست نیز از این قاعده مستثنی نیستند و از این عوامل تاثیر می‌گیرند.
 7. آلودگی هوا در محیط زندگی می‌تواند پیری زودرسی را برای پوست به ارمغان آورد. زندگی در شهرهای بزرگ پیری زودرس‌تری را نسبت به روستاها و شهرهای کوچک به همراه دارند.
 8. تغذیه از دیگر عواملی است که بر روی چهره هر فردی اثرگذار است. تغذیه در صورتی که از مواد غذایی سالم و تازه باشد، می‌تواند شادابی را در چهره فرد افزایش دهد. البته عکس این موضوع نیز صادق است. در صورتی که از تغذیه مناسبی برخوردار نباشید، ممکن است به سرعت آثار پیری را در چهره خود مشاهده کنید.
 9. ژنتیک گزینه آخری است که در فرد به فرد متفاوت است. این گزینه از عواملی است که برخی از افراد را تا سنین میانسالی جوان نگه می‌دارد و در برخی دیگر پیری را در سنین پایین نمایان می‌کند.

مزایای لیفت صورت با نخ

مزایای لیفت صورت با نخحال پس از آن‌که عامل پیری را در چهره خود شناختیم، می‌توانیم به دنبال راهکار مناسبی برای جوان‌سازی پوست خود باشیم. لیفت صورت با نخ که از آن به طور مفصلی تا به اینجا سخن گفتیم یکی از این راه‌حل‌ها است، راه‌حلی که مزایای بسیاری را دارد.

مزایایی که برخی از آن‌ها را در ادامه به آن اشاره می‌کنیم، این موارد عبارت‌اند از:

 • برجسته‌تر نمودن فک
 • سفت‌تر شدن پوست صورت
 • بالا بردن اعتماد به نفس در فرد
 • روشن کردن پوست صورت و گردن
 • روشی ایمن با عوارض محدود و کم
 • حفظ شادابی و طراوت ظاهری پوست
 • از بین بردن غبغب و چربی‌های زیر چانه
 • از بین بردن چربی و آلودگی‌های پوست
 • بهبود زخم‌های پوستی موجود در صورت
 • جوان شدن پوست و کاهش سن ظاهری
 • از بین رفتن چین و چروک در پوست صورت
 • روشی دائمی و بدون بازگشت با ماندگاری طولانی
 • از بین بردن خطوط کنار چشم، لب، گردن و پیشانی

کاربردهای لیفت با نخ برای نقاط مختلف صورت

لیفت صورت با نخ برای نقاط مختلف صورتاز لیفت بدون عمل جراحی مانند نخ لیفت می‌توان برای چشم و پلک نیز استفاده کرد. جراحی پلک یا لیفت چشم که در انگلیسی به نام بلفاروپلاستی شناخته می‌شود، از راهکارهایی است که برای برداشتن پوست اضافه پلک و برطرف کردن چین و چروک و افتادگی چشم استفاده می‌شود. البته این عمل با نام بالا بردن پلک نیز شناخته می‌شود اما با جراحی رفع افتادگی پلک یا عمل پتوز متفاوت است.

لیفت نخ اطراف چشم

لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال کاربردی دیگر انجام نخ لیفت بر روی صورت است که به منظور زیبای شقیقه‌ها صورت می‌گیرد. این عمل با بالا بردن دم ابروها و حالت دادن به آن‌ها زیبایی را در فرد دو چندان می‌کند. با این راهکار، چشم و ابروی فرد مراجع حالت گرفته و زیبایی بیشتری نصیب ظاهر او می‌شود. در واقع با استفاده از لیفت شقیقه، چشم‌ها درشت‌تر به نظر می‌رسند و حالت زیباتر و جذاب‌تری را به خود می‌گیرند. اگر به دنبال زیبایی در چشم و ابروی خود هستید، می‌توانید از این نوع از لیفت در صورت و چهره خود بهره ببرید.

سخن پایانی

اگر به دنبال برگرداندن جوانی و زیبایی در پوست خود هستید و راهکاری دائمی را برای این کار می‌خواهید، لیفت صورت گزینه‌ای مناسب برای شما است. راهکاری که در اشکال بسیار متنوعی صورت می‌گیرد و روش‌های بسیاری را برای خود دارد. این تنوع سبب آن شده است تا افراد مختلف با سلیقه‌های متنوع بتوانند از این راهکار برای زیبایی خود استفاده کنند. راهکاری چون لیفت با نخ که یکی از بهترین روش‌های لیفت برای صورت و جوان‌سازی چهره است. راهکاری با عوارض بسیار کم و محدود که فرد را به زیبایی دلخواه خود می‌رساند.

نخ لیفت در چهره و صورت، مزایا بسیاری را برای فرد در پی دارد که زیبایی و آراستگی ظاهری نتیجه تمام این نتایج است. به هرجهت اگر به دنبال این مزایا و درنهایت رسیدن به زیبایی ظاهری بیشتری در خود هستید، با خواندن این مقاله می‌توانید از روش انجام آن آگاه شوید و مزایای نسبی آن را بخوانید تا بتوانید بین روش‌های مختلف لیفت برای نواحی مختلف صورت، روش مناسبی را برای خود انتخاب کنید.

روشی که با استفاده از آن بتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید. البته باید توجه داشته باشید که این روش نیز می‌تواند خطراتی را در پی داشته باشد. خطراتی بسیار محدود که لازم است پس از شناسایی شرایط شما، با پزشک درباره آن‌ها گفت‌وگوی لازم را به عمل آورید.

بیوتکس

تیم قوی نویسندگان بیوتکس متشکل از افراد کارشناسی است که مسلط به جنبه‌های مختلف مسائل پزشکی هستند. بدین شکل شما از بابت صحت و اعتبار مطالب بارگذاری شده نیز مطمئن خواهید بود و می‌توانید با توجه به نکات مطرح شده در آن‌ها در مورد عمل زیبایی مورد نظر خود تصمیم بگیرید.

نوشته های مشابه

‫10 دیدگاه ها

 1. عذر می‌خوام برای کسی که یک طرف صورتش به خاطر سکته افتادگی پیدا کرده و فلج شده، این عمل می‌تونه تعادل بصری صورتشون رو برگردونه؟ و می‌تونم عکس بیمار رو براتون ارسال کنم تا بررسی کنید؟
  خیلی ممنونم از شما

 2. برای کسی که بخاطر بی دقتی پزشک موقع تزریق بوتاکس افتادگی پلک گرفته میشه لیفتینگ کرد؟ و مثلا بعد ۶ ماه که تاثیر بوتا رفت و افتادگیش برطرف شد اگه لیفتینگ کرده باشه قبلش، پلک خیلی بالا نمیره؟
  در مورد نحوه شکایت از کلینیک‌های زیبایی هم اگه ممکنه مطلب بزارید.

  1. سلام و عرض ادب و احترام
   معمولا بیماران بعد از لیفت درد بسیار کمی را تجربه می‌کنند اما این احساس ناراحتی جزئی است و در طی چند ساعت پس از انجام لیفت رفع خواهد شد، اما اگر درد شما همچنان ادامه داشت بهتر است برای مصرف قرص‌ مسکن با پزشک خود مشورت کنید.

  1. سلام و عرض ادب و احترام
   ماندگاری لیفت با نخ در حالت عادی بین 12 تا 18 ماه است که بسته به شرایط بیمار می‌تواند کم‌تر یا بیش‌تر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا