لیفت بینی بدون جراحیخدمات زیبایی

آشنایی با انواع روش های لیفت بینی بدون جراحی

به این مطلب امتیاز دهید!

آیا می‌دانید لیفت بینی بدون جراحی دقیقا چیست و چه مزیت‌ها و معایبی را به دنبال دارد؟
آیا می‌دانید انجام این کار با استفاده از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است؟
اگر از آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید در ظاهر خود تغییری ایجاد کنید، اما علاقه‌ای به انجام عمل‌های جراحی سنگین و هزینه‌آور ندارید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. در این جا قصد داریم روشی را به شما معرفی کنیم که امروزه می‌توانید بدون هیچ گونه جراحی، تأثیر بسیار زیادی در زیباتر شدن بینی شما داشته باشد.

با پیشرفت تکنولوژی، امروزه بدون نیاز به جراحی و بیهوشی می‌توانید از روشی مدرن به نام لیفت بینی بدون جراحی استفاده کنید و نتیجه دلخواه خود را با کمترین عوارض ممکن به‌دست آورید. در این مقاله به طور کامل و جامع این روش را معرفی می‌کنیم، انواع آن را نام می‌بریم و جهت بالا بردن آگاهی شما عزیزان مزیت‌ها و معایب آن را به طور کامل بیان می‌کنیم.

همچنین در رابطه با مراقبت‌های قبل و بعد از آن صحبت می‌کنیم. در نهایت بهترین مراکز برای انجام این کار را معرفی می‌کنیم و در مورد هزینه‌های تقریبی آن نیز صحبت خواهیم کرد.

لیفت بینی چیست؟

لیفت بینی چیست؟

در این بخش از مقاله قصد داریم تکنیکی از پزشکی زیبایی را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم. این تکنیک در حوزه‌ پزشکی زیبایی بدون هیچ گونه بیهوشی، چاقو و عوارض بعد از عمل جراحی انجام می‌شود. اگر فکر می‌کنید که بینی‌تان دچار نواقصی است و به اصلاح دارای فرورفتگی یا قوز است، می‌توانید از روش لیفت بینی بدون جراحی برای برطرف کردن بی‌نظمی‌های بینی خود استفاده کنید و در مدت زمان بسیار کمی به نتیجه دلخواه خود برسید.

امروزه جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی در سراسر جهان است؛ اما با این وجود در بسیاری از موارد فرد پس از گذراندن عمل جراحی، بیهوشی، عوارض بعد از عمل و غیره، باز هم نتیجه دلخواه خود را بخ دست نمی‌آورند. بنابراین این سؤال مطرح می‌شود که چرا نباید از روشی آسان‌تر به نام لیفت بینی بدون جراحی استفاده نکرد؟ لازم است بدانید که لیفت بینی با روش‌های مختلفی قابل انجام است که در بخش‌های بعدی مقاله هر کدام از روش‌ها را معرفی کرده و آن‌ها را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

کاندیدای مناسب برای لیفت بینی

کاندیدای مناسب برای لیفت بینی

در بخش قبلی با لیفت بینی بدون جراحی آشنا شدید، اما این سؤال در این جا مطرح می‌شود که آیا همه افراد می‌توانند از این روش برای رفع بی‌نظمی‌های بینی خود استفاده کنند یا نه؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که انجام این کار باید زیر نظر پزشک متخصص باشد و پس از بررسی‌ها و معاینات لازم، پزشک تشخیص می‌دهد که آیا بینی فرد برای انجام ین کار مناسب است و نتیجه‌ دلخواه را دریافت می‌کند یا نه. شکل بینی در هر فرد متفاوت است، به عنوان مثال برخی از افراد دارای قوز بینی هستند و معمولا انجام لیفت بینی برای این دسته از افراد بسیار مناسب است و نتیجه‌ خوبی می‌دهد. در واقع در این روش، قوز بینی بالا رفته و قوز اضافی بر روی بینی از بین می‌رود.

اما پس از معاینه‌ بینی در برخی از افراد، مشخص می‌شود که بینی فرد برای انجام این کار مناسب نیست و ممکن است پس از انجام لیفت بینی بدون جراحی، دچار افتادگی‌های مکرر شود و مشکلات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. در نهایت باید بگوییم افرادی که برای انجام جراحی بینی دچار شک شده‌اند، می‌توانند از این روش استفاده کنند و در صورتی که تغییر ایجاد شده را دوست داشتند، برای انجام جراحی اقدام کنند. در این روش بینی سالم می‌ماند و در صورتی که فرد از تغییر ایجاد شده راضی نباشد، می‌تواند از انجام ترمیم‌های پس از آن خودداری کند و لازم است بدانید که پس از گذشت زمان بینی به همان حالت اولیه در می‌آید.

روش‌ های مختلف لیفت بینی

روش‌ های مختلف لیفت بینی

همان‌طور که توضیح دادیم انجام لیفت بینی بدون جراحی برای هر فردی مناسب نیست و باید بر اساس تشخیص پزشک انجام شود. حال اگر فردی بتواند این کار را انجام دهد، روش‌های مختلفی را پیش رو دارد که باید باز هم مشورت با پزشک می‌تواند در انتخاب بهترین روش، بسیار کمک کننده باشد. در این بخش از مقاله قصد داریم روش‌های مختلفی را که برای انجام لیفت بینی وجود دارد، بیان کنیم.

به طور کلی باید بگوییم که لیفت بینی بدون جراحی یا با جراحی قابل انجام است. البته ناگفته نماند که لیفت بینی با جراحی اصلا شبیه جراحی بینی نیست و تنها با یک بی‌حسی بی‌موضعی، پزشک بینی را به بهترین فرم ممکن درمی‌آورد. همچنین در روش بدون جراحی، هیچ‌ گونه زخم بر روی بینی فرد دیده نمی‌شود و با وجود ماندگاری کم آن، باز هم بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند این روش را انتخاب کنند.

اما در رابطه با لیفت بینی با جراحی نیز روش‌های مختلفی وجود دارد. این روش‌ها عبارت‌اند از:

 • لیفت بینی نژادی
 • لیفت بینی نژادی
 • لیفت بینی کاهشی
 • لیفت بینی افزایشی
 • لیفت بینی ترمیمی
 • لیفت بینی اصلاحی
 • لیفت بینی آسیب دیده

همان طور که گفتیم امروزه بسیاری از افراد استفاده از روش‌های بدون جراحی را ترجیح می‌دهند و هر چند مدت یک بار برای ترمیم آن اقدام می‌کنند. در دو بخش بعدی مقاله دو روش جراحی بینی بدون لیفت را توضیح خواهیم داد.

لیفت بینی بدون جراحی با نخ

لیفت بینی بدون جراحی با نخ

این روش یکی از رایج‌ترین روش‌هایی است که امروزه بسیاری از افراد از آن برای زیباتر شدن فرم بینی خود استفاده می‌کنند. معمولا لیفت بینی با نخ ماندگاری بین یک تا دو سال دارد و پس از این مدت، باید طبق دستور پزشک برای ترمیم آن اقدام شود. نخ‌هایی که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرند، نخ‌های هوریکان، گاگ، پلیکولید و پیدواو است. در جدیدترین روش از نخ پیواو استفاده می‌شود و در بسیاری از موارد نتیجه‌ نهایی لیفت بینی بدون جراحی با جراحی بینی تفاوت زیادی ندارد. این که از کدام نخ برای لیفت استفاده شود، به طور کامل بستگی به تشخیص پزشک دارد.

همچنین باید بدانید که این نخ‌ها همگی از سری نخ‌های بخیه هستند و پس از مدتی، جذب بدن می‌شوند. در نتیجه می‌توان جذب شدن این نخ‌ها را دلیلی بر بازگشت فرم بینی به حالت اول دانست. معمولا انجام این عمل در حدود 15 دقیقه زمان می‌برد و هیچ گونه نیازی نیست که بیمار در بیمارستان و یا خانه بستری شود.

دقت داشته باشید در صورتی که استخوان بینی دچار انحراف و یا شکستگی شده باشد، نمی‌توان از لیفت بینی بدون جراحی با نخ استفاده کرد. این روش برای برطرف کردن نواقص سطحی بینی بسیار تأثیرگذار است و نسبت به جراحی، جواب‌دهی سریع‌تری دارد و دوره‌ نقاهت آن نیز نسبت به دیگر روش‌ها، کوتاه‌تر است.

لیفت بینی بدون جراحی با تزریق ژل

لیفت بینی بدون جراحی با تزریق ژل

معمولا به افرادی که بر روی بینی خود زخم دارند و یا دچار افتادگی بینی هستند، استفاده از این روش توصیه می‌شود. اگر غضروف بینی فردی بیرون زده باشد، می‌تواند برای برطرف کردن آن و یکدست کردن بینی، از لیفت بینی بدون جراحی با تزریق ژل استفاده کند.
در واقع در این روش، پزشک متخصص از ژل مخصوص برای تزریق به نواحی مختلف بینی استفاده می‌کند و در نهایت قوزهای بینی یا انحرافاتی که بر روی بینی وجود دارد، از بین می‌رود.

جالب است بدانید که استفاده از این روش، نه تنها به زیباتر شدن فرم بینی کمک می‌کند، بلکه می‌تواند تا حد بسیار زیادی جوانی و شادابی را به پوست شما ببخشد. بنابراین در یک نتیجه‌گیری کلی می‌توان گفت که این روش نمی‌تواند اشکالات اساسی بینی را برطرف کند.
پزشک در ابتدا با در نظر گرفتن سن بیمار و بافت پوستی او و برخی موارد دیگر، تشخیص می‌دهد که چه نوع ژلی برای تزریق مناسب است و معمولا لیفت بدون بدون جراحی با تزریق ژل به مدت یک تا یک و نیم سال ماندگاری دارد.

مزایای لیفت بینی

مزایای لیفت بینی

با توجه به مطالبی که تا این جای مقاله توضیح دادیم، می‌دانید که لیفت بینی می‌تواند تا حد بسیار زیادی، ناصافی‌های بینی را برطرف کند و به چهره‌ شما زیبایی دوچندانی را ببخشد. با استفاده از این روش می‌توانید بینی خود را به اندازه‌ دلخواه درآورید. اما دقت داشته باشید که انجام هر گونه عملی مزایا و معایبی را به دنبال دارد و ما در این بخش و بخش بعدی مقاله قصد داریم مزایا و معایب لیفت بینی بدون جراحی را به طور کامل خدمت شما عزیزان توضیح دهیم. با دانستن مزایا و معایب، آگاهی کاملی خواهید داشت و می‌توانید در نهایت بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشید.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های انجام لیفت بینی، بهبود ظاهر و عملکرد بینی شما است و علاوه بر این موارد، با انجام این کار، اعتماد به نفس‌تان افزایش پیدا می‌کند و می‌توانید با ظاهر زیباتری در مکان‌ها حضور پیدا کنید.

از دیگر مزیت‌های بینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود تنفس فرد
 • کاهش یا افزایش اندازه بینی
 • سوراخ‌های بینی شکل جدیدی پیدا می‌کنند.
 • تغییر دادن نوک بینی «بالا و پایین اوردن آن»
 • بر روی زیبایی کل صورت تأثیر بسیار زیادی دارد.
 • بین سایر اجزای صورت هماهنگی بیش‌تری ایجاد می‌شود.
 • مشکلات مربوط به انحراف بینی را تا حد زیادی از بین می‌برد.

معایب و عوارض لیفت بینی

معایب و عوارض لیفت بینی

همان طور که در بخش قبلی هم توضیح دادیم، هر عملی مزایا و معایبی را به دنبال دارد. حال این معایب و مزایا می‌تواند جزئی و یا عمده باشد، اما به هر حال باید در مورد آن‌ها آگاهی کامل داشته باشید. در بخش قبلی در رابطه با مزیت‌های لیفت بینی بدون جراحی یا با جراحی صحبت کردیم، در این بخش از مقاله معایب این عمل را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اگر عمل لیفت بینی با جراحی را انتخاب کرده باشید، معمولا پس از انجام عمل، تورم و کبودی را در ناحیه اطراف چشمان خود مشاهده می‌کنید. اما نگران نباشید معمولا این کبودی‌ و تورم‌ها پس از گذشت چند روز از بین می‌رود و در صورت بهبود نیافتن، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید. همچنین در این روش از داروهای بی‌حسی استفاده شده است و ممکن است پس از از بین رفتن اثرات داروها، در ناحیه بینی خود احساس فشار و درد داشته باشید. همچنین پس از انجام عمل معمولا تا مدتی بینی شما همچنان دچار تورم است و باید بدانید که این تورم حداکثر تا شش ماه بعد برطرف می‌شود.

از معایب لیفت بینی بدون جراحی یا با جراحی، می‌توان به نارضایتی پس از عمل اشاره کرد. برخی از افراد پس از انجام عمل، از نتیجه‌ی به دست آمده راضی نیستند و حتی ممکن است بینی آن‌ها دچار مشکلات بیش‌تری نسبت به قبل از عمل شود. برای آن که این مشکلات را تا حد ممکن کاهش دهید، بهتر است برای انجام لیفت به مراکز معتبر و شناخته شده مراجعه کنید.

توصیه‌های قبل از انجام لیفت بینی

توصیه‌های قبل از انجام لیفت بینی

در بخش‌های قبلی مقاله در رابطه با مزیت‌ها و معایب لیفت بینی بدون جراحی یا با جراحی صحبت کردیم. حال که با این موضوعات به طور کامل آشنا شده‌اید، لازم است بدانید که پیش از عمل با هر روشی از لیفت، باید چه مواردی را مد نظر داشته باشید. نکاتی را در این بخش بیان می‌کنیم که با در نظر داشتن آن‌ها می‌توانید آمادگی بیش‌تری را قبل از عمل داشته باشید و بتواند نتایج پس از عمل را ماندگارتر کنید. مواردی که باید در نظر داشته باشید، عبارت است از:

 • اگر در جلسات مشاوره پیش از انجام لیفت، دارویی به شما داده شده است، حتما آن را به طور منظم استفاده کنید.
 • در صورتی که بیماری خاصی دارید و یا از داروی خاصی استفاده می‌کنید، حتما پیش از انجام لیفت با پزشک خود مشورت کنید.
 • از مصرف داروها و غذاهایی که موجب رقیق شدن خون می‌شوند، خودداری کنید و در این مورد نیز حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 • مصرف قلیان و سیگار را حداقل دو هفته قبل از انجا لیفت کنار بگذارید. در صورتی که این مورد را رعایت نکنید، ممکن است دچار کمبود اکسیژن شوید و در نتیجه دوره نقاهت طولانی‌تری داشته باشید.

مراقبت‌ های پس از انجام لیفت بینی بدون جراحی

مراقبت‌ های پس از انجام لیفت بینی بدون جراحی

مراقبت‌ های پس انجام لیفت بینی بدون جراحی عبارت‌اند از:

 1. تا مدتی از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین و شنا خودداری کنید.
 2. در هنگام خوابیدن، تا چند روز پس از انجام لیفت بهتر است سر خود را از حالت عادی بالاتر نگه دارید.
 3. تا چند روز از حضور در محل‌های گرد و غباری و همچنین قرار گرفتن در زیر نور مستقیم خورشید، خودداری کنید.
 4. در رابطه با رژیم مواد غذایی با پزشک خود مشورت کنید و با رعایت رژیم، سرعت بیش‌تری به روند بهبودی خود ببخشید.
 5. انجام ورزش‌هایی چون بسکتبال، فوتبال و والیبال را تا مدتی کنار بگذارید، زیرا در این ورزش‌ها احتمال برخورد توپ با صورت وجود دارد.
 6. حتما از کمپرس سرد استفاده کنید. معمولا لازم است 6 تا 8 بار در طول روز و هر بار به مدت 15 دقیق، کمپرس سرد را بر روی بینی خود قرار دهید.

هزینه لیفت بینی بدون جراحی در سال 1400

هزینه لیفت بینی بدون جراحی در سال 1400

اگر بخواهیم در رابطه با هزینه‌ این نوع عمل صحبت کنیم، در ابتدا باید بگوییم که نسبت به عمل جراحی بینی، که پروسه طولانی‌تر نسبت به لیفت است، قیمت بسیار مناسب‌تری دارد. امروزه به دلیل مناسب بودن هزینه‌ لیفت بینی، بسیاری از افراد به جای جراحی بینی، آن را انتخاب می‌کنند.

لیفت بینی بدون جراحی به دو روش مختلف انجام می‌شود که در بخش‌های قبلی در مورد آن‌ها صحبت کردیم و لازم است بدانید که هزینه‌ انجام لیفت با نخ و یا ژل بسیار مقرون به صرفه است و بیماران می‌توانند با قیمت بسیار مناسب‌تری، فرم بینی خود را به حالت دلخواه درآورند.

درست است که هزینه‌ این عمل مناسب است، اما لازم است دقت داشته باشید که کدام مرکز را برای انجام این کار انتخاب می‌کنید. ممکن است قیمت‌ها در مراکز مختلف متفاوت باشد و لازم است در این جا، معتبر بودن مرکز و ماهر بودن پزشک را مد نظر داشته باشید.

نتایج پس از انجام لیفت بینی بدون جراحی

به طور میانگین مدت زمان تقریبی که می‌توانید نتیجه لیفت بینی بدون جراحی را مشاهده کنید، یک هفته بعد از انجام عمل است. همان طور که در بخش‌های قبلی مقاله توضیح دادیم، پس از انجام عمل، کبودی‌ها و تورم‌‌هایی در صورت ایجاد می‌شود. حال زمانی که این تورم و کبودی‌ها برطرف شود، می‌توانید نتایج لیفت بینی خود را مشاهده کنید. نکته‌‌ای که در این جا باید به آن اشاره کنیم، این است که مراقبت‌های پس از عمل می‌تواند در زمان خوب شدن کامل و مشاهده‌ نتیجه‌ نهایی لیفت مؤثر باشد.

آیا نتایج لیفت بینی دائمی است؟

آیا نتایج لیفت بینی دائمی است؟

باید بگوییم که نتیجه‌ این روش‌ها دائمی نیست و پس از گذشت مدت زمانی، فرم بینی به حالت اولیه برمی‌گردد. البته نتایج حاصل از ین عمل و مدت زمان ماندگاری آن تا حد بسیار زیادی بستگی به روشی دارد که برای لیفت انتخاب می‌کنید.

بهترین مرکز برای انجام لیفت بینی بدون جراحی

برای انجام لیفت بینی مرکزی که معتبر و شناخته شده است را انتخاب کنید. بنابراین پیش از انجام عمل لیفت، لازم است به طور کامل تحقیق کنید و پس از آن که بهترین مرکز را برای انجام این کار انتخاب کردید، اقدامات لازم را انجام دهید. در مورد پزشکی که در مرکز این کار را انجام می‌دهد، اطلاعات کاملی بدست آورید و مطمئن شوید که پزشک مربوطه در این زمینه تجربه‌ کافی دارد.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم مطالب جامع و کاملی را در رابطه با لیفت بینی بدون جراحی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. هر آنچه را که باید در مورد لیفت بینی بدانید در این مقاله توضیح دادیم و سعی کردیم اطلاعات شما را در این زمینه بالا ببریم تا بتوانید پس از بررسی‌های لازم، در نهایت بهترین تصمیم‌گیری را برای انجام این کار داشته باشید.

بیوتکس

تیم قوی نویسندگان بیوتکس متشکل از افراد کارشناسی است که مسلط به جنبه‌های مختلف مسائل پزشکی هستند. بدین شکل شما از بابت صحت و اعتبار مطالب بارگذاری شده نیز مطمئن خواهید بود و می‌توانید با توجه به نکات مطرح شده در آن‌ها در مورد عمل زیبایی مورد نظر خود تصمیم بگیرید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا