کاشت موخدمات مو

کاشت مو به روش SUT هزینه‌ها، مراحل و نتایج | بیوتکس

به این مطلب امتیاز دهید!

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر زیبایی انسان موی سر او است. متاسفانه موها به دلایل مختلف و در سنین متفاوتی شروع به ریزش می‌کنند. به این ترتیب اثرات منفی بر روی ظاهر فرد باقی می‌گذارند. امروزه آمارها نشان می‌دهند، تقریبا 60 درصد مردان و 50 درصد زنان در سراسر جهان به نوعی ریزش مو را تجربه می‌کنند.

اغلب این افراد نیز برای رفع مشکل خود از محصولات درمانی که بدون نسخه پزشک می‌توان آن‌ها را خریداری کرد، همچون ماینوکسیدیل یا همان رویگان استفاده می‌نمایند. اما توسعه و پیشرفت علم همواره راه حل‌هایی مناسب‌تر را پیش پای ما می‌گذارد تا مشکلات‌مان را با به کارگیری آن‌ها سریع‌تر و راحت‌تر حل کنیم. انواع روش‌های کاشت مو یکی از این راه‌حل‌ها است که ابتدا در سال 1939 میلادی در ژاپن برای رفع مشکل طاسی به کار گرفته شد.

بعدها پزشکان از روش پلاگ (plug)، مایکرو گرفت و میکرو گرفت برای کاشت موها بهره بردند. در ادامه این مقاله ما قصد داریم شما را با کاشت مو به روش SUT که یکی از بهترین انواع این جراحی‌های زیبایی است آشنا کنیم. پس با ما برای کسب اطلاعات بیش‌تر همراه شوید.

کاشت مو به روش SUT چیست؟

SUT در مقایسه با انواع روش‌های کاشت مو مانند کاشت مو به روش FUT و FIT روشی جدید محسوب می‌شود. در چنین کاشتی، تمام مراحل کار توسط پزشک شما کنترل خواهد شد و به وسیله دستگاه‌های اتوماتیک به انجام خواهد رسید.
در SUT، فولیکول‌های مو به صورت دستی برداشته و پیوند زده نمی‌شوند. در واقع در این روش، لیزرها فولیکول را از محلی که تراکم آن‌ها در آن قسمت بیش‌تر است و غالبا پشت سر افراد خواهد بود، برمی‌دارند.

سپس این فولیکول‌ها را منجمد می‌کنند. این یخ‌زدگی، از فولیکول‌ در برابر تخریب تا زمان کاشت جلوگیری می‌کند. در نهایت، چنین فولیکول‌هایی را به نواحی طاس انتقال خواهند داد. در کاشت مو به روش SUT به دلیل وجود پانچ لیزری و سیستم انجماد، درصد بسیار کمی از ریشه‌های مو در هنگام برداشت و کاشتن از بین خواهند رفت. پزشک می‌تواند در هر بار مراجعه، 10 هزار فولیکول را جابه‌جا نماید. به همین دلیل، اصولا فرآیند درمانی تنها با یک جلسه به پایان می‌رسد. با چنین روشی، می‌توان در هر قسمتی از بدن مو کاشت.

آیا کاشت با روش STU، بهترین نوع روش کاشت مو است؟

Hair-transplantation-by-SUT-method-resultSUT روش جدیدتری نسبت به FIT است که فقط در روش برداشت فولیکول‌های مو با یکدیگر تفاوت دارند. در کاشت مو به روش SUT که یکی از انواع روش‌های کاشت مو امروزی محسوب می‌شود، برداشت فولیکول، توسط دستگاه انجام می‌شود. همین مسئله، سرعت برداشتن مو را سرعت می‌بخشد و به این ترتیب، آسیب بیش‌تری به فولیکول‌ها وارد خواهد کرد.

البته‌، این مشکل قابل رفع است و اگر برطرف شود، قطعا SUT را به بهترین روش‌ها برای کاشت مو تبدیل خواهد کرد. برای حل این مسئله، باید دقت در برداشت فولیکول‌های مو افزایش یابد. با چنین، کاری پیوند موی بهتری صورت خواهد گرفت.
از دیگر معایب این روش کاشت مو می‌توان به بهداشت لوله‌های انتقال فولیکول مو اشاره کرد که با به کارگیری لوله‌های یک‌بار مصرف این مشکل برطرف شده و قدرت روش SUT را می‌افزاید.

علاوه‌بر SUT که می‌توان با از بین بردن معایب آن، این روش را به یکی از بهترین انواع روش‌های کاشت مو تبدیل کرد، روش‌های ترکیبی نیز که در آن از ترکیب FUT و FIT استفاده می‌شود، در زمره برترین راهکارها برای درمان طاسی قرار می‌گیرند. در این راهکارها، ابتدا برداشت به شکل نواری انجام می‌شود و سپس پیوندها صورت می‌گیرد. در آخر با روش FIT تراکم بیش‌تری ایجاد خواهد شد.

مزایای کاشت مو به روش SUT نسبت به سایر روش‌های کاشت مو چیست؟

کاشت مو به روش SUT مزایای بسیاری دارد که در رابطه با رفع مشکل طاسی موثر واقع خواهند شد. در این شیوه، متقاضی بیهوش نمی‌شود و تنها از بی‌حسی موضعی استفاده خواهد شد. همچنین، جراحی و برداشتن لایه‌های پوست سر نیز صورت نمی‌گیرد. به جای چنین روش‌های تهاجمی، فقط فولیکول‌های مو را با به کارگیری ابزار و دستگاه‌های جدید جابه‌جا می‌کنند که تاثیر و نتایج بهتری نیز خواهد داشت.

لازم به ذکر است که در کاشت به شیوه FIT نیز تقریبا از چنین راه‌هایی برای درمان استفاده می‌شود. در SUT عوارض جانبی بسیار کم و نادر است و بهبودی در مدت زمان کوتاهی صورت می‌گیرد. عارضه‌هایی که می‌توان برای این فرآیند نام برد، عبارت هستند از زخم‌ها و خونریزی که همان‌طور که اشاره کردیم، بروز آن‌ها رایج نیست.

قبل از کاشت مو به روش SUT باید چه کار‌هایی انجام دهیم؟

در این قسمت سعی داریم، توصیه‌هایی در رابطه با کارهایی که باید قبل از انجام انواع روش‌های کاشت مو به وی‍ژه SUT انجام دهید، خدمت شما ارائه دهیم. نکات مهم عبارت هستند از:

 • در انتخاب لباس‌ها دقت نمایید: لباس‌هایی بدون آستین بپوشید و کلاهی سبک بر سر گذارید.
 • سر خود را با شامپو بشویید: دقت کنید که نباید از هیچ گونه الکل، ژل و نرم‌کننده‌ای استفاده نمایید.
 • موی سر را بتراشید: قبل از این‌که برای کاشت مو به پزشک مراجعه نمایید، باید آن قسمت از موهای ناحیه‌ای از سر را که برای کاشتن از آن‌ها استفاده می‌شود، شیو کنید.
 • در هنگام صبح، غذایی سبک بخورید: علاوه‌بر وعده‌ غذایی، باید داروهایی که به طور روزانه آن‌ها را مصرف می‌نمایید، همچون داروهای قلبی عروقی، دیابت، آسم و… را استفاده کنید.

بعد از کاشت مو به روش SUT باید چه کار‌هایی انجام دهیم؟

لازم است بدانید، اقدامات و توصیه‌هایی وجود دارند که باید از آن‌ها پس از انجام انواع روش‌های ‌کاشت مو به وی‍ژه SUT آگاهی داشته باشید و به اجرای آن‌ها بپردازید. این نکات مهم عبارت هستند از:

 • آمادگی احساس خارش در پوست سر را داشته باشید: ممکن است، تا 3 روز پس از کاشت مو، خارش خفیفی در ناحیه سر حس کنید.
 • چند ساعت استراحت کنید:‌ استراحت می‌تواند از بروز هرگونه عارضه جانبی تا حدودی جلوگیری نماید و احساس خستگی را از بین ببرد.
 • دخانیات و الکل ممنوع است: لطفا پس از کاشت مو به روش SUT از مصرف سیگار، تنباکو و مشروبات و نوشیدنی‌های الکلی جدا خودداری کنید.
 • بدون هیچ پانسمانی مرخص خواهید شد: براساس این موضوع، لازم است کلاهی سبک با خود به همراه داشته باشید تا در هنگام خروج از مطب بر سر بگذارید.
 • احساس بی‌حسی نیز گاهی بروز می‌کند: برخی مواقع در تعدادی از افراد، عدم وجود حس در پوست سر روزها و یا حتی هفته‌ها طول خواهد کشید.
 • استفاده از کمپرس سرد، کمک‌کننده خواهد بود: ممکن است، پس از کاشت مو، دمای سر تا 45 درجه سانتی‌گراد افزایش یابد. چنین دمایی می‌تواند آزاردهنده باشد. برای رهایی از این مشکل، می‌توانید هر دو ساعت یک‌بار از کمپرس آب سرد به مدت چند دقیقه استفاده نمایید.
 • امکان شست‌وشوی سر وجود دارد: شما می‌توانید، سر خود را پس از اتمام جلسه کاشت، با آب گرم به مدت 5 الی 10 دقیقه بشویید. اما، هرگز نباید نواحی ترمیم‌ شده و جراحی‌شده را لمس نمایید. لازم به ذکر است پس از پروسه کاشتن، به کارگیری حوله و سشوار برای خشک کردن ممنوع خواهد بود.

خلاصه روند رشد مو بعد از انواع روش‌های کاشت مو چگونه است؟

قبل و بعد کاشت مو به روش SUTبرای اطلاع از این فرآیند مطالب این بخش را با دقت مطالعه نمایید.

 • یک تا شش روز پس از کاشت مو

بعد از پیوند، فرد به مدت 1 هفته کمی تورم در ناحیه پیشانی دارد. علاوه‌براین پس از کاشت، احتمال قرمزی در محل کاشتن مو وجود خواهد داشت.

 • ده تا چهارده روز پس از کاشت مو

در این مدت موها به مدت 3 هفته می‌ریزند. این مسئله، کاملا طبیعی است. همچنین، هنگامی که سر خود را می شوید، احساس بی‌حسی می‌کنید که در ماه‌های بعدی این مشکل رفع می‌شود.

 • یک تا سه ماه پس از کاشت مو

در این زمان، چندین تار موی جدید روی پوست سر مشاهده خواهید کرد که ممکن است به طور مساوی رشد نکند، اما در نهایت همه آن‌ها رشدی طبیعی خواهند داشت. در ابتدا، این موها کاملا نازک هستند، اما با گذشت زمان پر و متراکم می‌شوند.

 • پنج تا شش ماه پس از کاشت مو

با گذشت چنین مدت زمانی به وضوح شاهد موهای جدید خواهید بود. هر تار موی جدید، دو تا سه اینچ خواهد شد و موها پرتر می‌شوند.

 • هشت تا ده ماه پس از کاشت مو

موهای شما اکنون پر و بلندتر از قبل خواهد بود.

کاشت مو به روش SUT در ایران چگونه است؟

SUT در ایران یکی از انواع ‌های کاشت مو است که به طور گسترده‌ای صورت می‌پذیرد و طرفداران خاص خود را در بین مردم دارد. زیرا، تنها روشی است که در آن نیازی به تیغ جراحی نیست. چرا که در ایران نیز این فرآیند توسط دستگاه‌های کاملا خودکار انجام می‌شود.

به این معنی که گرافت‌ها توسط این دستگاه‌ها به طور خودکار از پشت پوست سر برداشته خواهد شد. اما در روش‌های سنتی که در ایران نیز استفاده می‌شود، ممکن است خطای انسانی هنگام برداشت فولیکول‌های مو توسط تکنسین‌ها رخ دهد و منجر به از بین رفتن فولیکول شود.

اما در SUT درصد از بین رفتن فولیکول‌ها صفر است. به همین دلیل این روش SUT محبوبیت فراوانی دارد. طی پروسه درمانی با چنین راهکاری، فقط در یک جلسه حداکثر 14000 رشته مو واقعی پیوند زده می‌شود. نیازی به جراحی و بیهوشی ندارد و روند آن بدون درد خواهد بود. بهبودی سریع حاصل می‌شود و عارضه کمی دارد. یکی از رکوردهایی که در ایران شکسته شده، کاشت مو به روش SUT برای پیوند 60 تار مو در یک سانتی‌متر فضا است که در سطح جهانی بی‌نظیر محسوب می‌شود.

مقایسه کاشت مو SUT و FIT چه نتایجی را نشان می‌دهد؟

جراحان زیبایی، انواع روش‌های کاشت مو به خصوص 2 روش برداشت و کاشت SUT و FIT را در کلینیک‌ها و مراکز مشابه انجام میدهند. کاشت مو به روش SUT تقریبا به شکل اتوماتیک انجام می گیرد، درنتیجه بدون ایجاد بریدگی در پوست سر صورت خواهد گرفت.

زیرا، پانچ لیزری به راحتی فولیکول را برمی‌دارد و پس از یخ زدن آن‌ها، فولیکول‌ها را انتقال خواهد داد. همین مسئله می‌تواند یکی از برتری‌های این راهکار نسبت به FIT باشد.

در درمان طاسی به شیوه SUT، تمام مراحل کاشت مو در یک جلسه کامل‌ شده و به اتمام می‌رسد. اما در FUT و FIT برای دستیابی به نتایج مطلوب، حداقل به گذراندن چند جلسه متوالی و منظم نیاز دارید. یکی از ویژگی‌های کاشت مو به روش SUT این است که تمام مراحل پیوند از ناحیه دهنده به ناحیه گیرنده، با دستگاه‌های کاملا اتوماتیک و تحت نظر متخصصان پوست انجام می‌شود.

در حالی که در پیوند‌‌ی با روش‌ها FIT و FUT، این پزشکان هستند که جراحی را برعهده دارند و از دستگاه‌های خودکار استفاده نمی‌کنند. بهبودی و دوران نقاحت پس از انجام انواع روش کاشت مو به FUT و FIT از جمله مشکلاتی است که باعث می‌شود بیمار حتی در محل کار و در جمع‌های مختلف نیز دچار مشکل شود. اما با روش SUT دیگر چنین مشکلی نخواهید داشت. به‌طوری‌که حتی می‌توانید از همان لحظه اولی که از کلینیک خارج می شوید، زندگی عادی خود را ادامه دهید.

هزینه کاشت مو به روش SUT در سال 1400

هزینه انجام انواع روش‌های کاشت مو متفاوت است و یکی از مهم‌ترین عواملی محسوب می‌شود که در تصمیم‌گیری افراد برای بهره‌گیری از آن‌ها موثر واقع می‌شود. هر کدام از کلینیک‌ها و پزشکان، قیمت‌های مخصوص خود را برای انجام این کاشت‌ها دارند. اما، تعداد پیوندهای مورد نیز و الگوی ریزش مو نیز در میزان قیمت‌ها تاثیر می‌گزارد. در نتیجه بهترین راه برای اطلاع از قیمت، مراجعه به مطب پزشک و یا کلینیک‌ها خواهد بود.

سخن پایانی

همان‌طور که پس از مطالعه این مطلب متوجه شده‌اید، راهکارهای مختلفی وجود دارند که به عنوان انواع روش کاشت مو شناخته می‌شوند، اما از میان آن‌ها SUT یکی از بهترین‌ها است. شما می‌توانید برای رهایی دائمی از مشکل طاسی و ریزش مو که می‌تواند امری ناراحت‌کننده باشد، از این روش استفاده کنید تا موهایی زیبا و جذاب داشته باشید.

علاوه‌براین، پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به مطب‌ها و مراکز مخصوص کاشت مو و زیبایی، اطلاعات بیش‌تری در رابطه با بهترین راه کاشت مو به‌دست آورید تا انتخابی مطمئن داشته باشید و از اختصاص بودجه برای جراحی خشنود باشید. مطمئنا، پزشکان بهترین مشاوران در چنین زمینه‌هایی هستند. امیدواریم توانسته باشیم، با ارائه این مطلب به اکثر سوالات شما در رابطه با کاشت مو به روش SUT پاسخ مناسبی دهیم. خواهشمندیم، تجربیات خود را در رابطه با چنین راهکارهایی برای درمان طاسی با ما در میان بگذارید.

منابع: lilimag

بیوتکس

تیم قوی نویسندگان بیوتکس متشکل از افراد کارشناسی است که مسلط به جنبه‌های مختلف مسائل پزشکی هستند. بدین شکل شما از بابت صحت و اعتبار مطالب بارگذاری شده نیز مطمئن خواهید بود و می‌توانید با توجه به نکات مطرح شده در آن‌ها در مورد عمل زیبایی مورد نظر خود تصمیم بگیرید.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا