لیفت با نخخدمات زیبایی

ماندگاری لیفت نخ

به این مطلب امتیاز دهید!

نکته‌ها و روش‌هایی که باعث ماندگاری لیفت نخ می‌شوند؛ همه ما به دنبال زیبایی، جوانی و شادابی هستیم. لیفت نخ با استفاده از روش‌های نوین پزشکی می‌تواند این خواسته‌ها را در هر سن و سالی تحقق بخشد. یکی از عوامل نگران کننده که بر اثر افزایش سن، وراثت و نوع پوست به وجود می‌آید، وجود چین‌وچروک در پوست و شل شدن آن است.

برای برطرف کردن این مشکل، چندین روش وجود دارد. قبل از هر چیزی شما باید مشخص کنید روش درمانی مورد نظر شما از طریق جراحی است یا نه؟ اگر در دسته افرادی هستید که از روش‌های جراحی، عوارض ناشی از آن، دوره نقاهت، درد و سوزش گریزان هستید، لیفت صورت با نخ، روش عالی برای کشیده‌تر کردن پوست و رفع چین و چروک آن است. اما چطور این کار انجام می‌شود و چه توصیه‌هایی برای ماندگاری بیشتر لیفت با نخ وجود دارد؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آوریم.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ

تا همین اواخر تنها راه رفع مشکلات ناشی از افتادگی پوست جراحی لیفت بود. چون درمان‌های سطحی پوست می‌تواند تنها چند درجه به بهبود افتادگی پوست کمک کند، تنها راه استفاده از تیغ جراحی بود! اگر در دسته افرادی هستید که از تیغ جراحی گریزانید و می‌خواهید بدانید آیا با روش‌های جدید هم می توان به این نتایج شگفت انگیز رسید، که به صورت غیرتهاجمی، جوانسازی پوست انجام شود، لیفت نخ بهترین روش موجود است.

لیفت صورت با نخ روشی غیرتهاجمی و کم خطر است. برخلاف لیفت با جراحی، هیچ خطری از نظر ماندگاری جای زخم، کبودی، خونریزی و سایر عوارض در این روش وجود ندارد. این کار مقرون به صرفه بوده و به سرعت نتایج آن قابل مشاهده است. اگر پوست شما شل شدگی خفیف تا متوسطی دارد (نه شدید) می‌توانید از این روش استفاده کنید و تاثیر آن شگفت‌زده شوید.

کاندیدای مناسب برای لیفت صورت با نخ

کاندیدای مناسب برای لیفت با نخ

کاندیدای مناسب لیفت نخ معمولا در اواخر سی سالگی تا اوایل پنجاه سالگی است. افراد بالای 55 سال بخاطر عمیق شدن چروکها و شل شدگی شدید پوستشان، از جراحی لیفت صورت نتیجه بیشتری خواهند گرفت. لیفت با نخ برای افراد مسنی که به دلایل پزشکی(مانند فشار خون بالا، دیابت نوع دو، بیماریهای قلبی و عروقی) نمی توانند عمل جراحی انجام دهند هم مناسب است.

لیفت با نخ چگونه انجام می‌شود؟

لیفت نخ به این صورت انجام می‌شود که متخصص بجای برداشتن قسمت‌های اضافی پوست، آن را با ظرافت بخیه می‌زند. این کار باعث می‌شود که پوست کمی به عقب کشیده شده و سفت‌تر شود. نخ‌ها علاوه بر اینکه برای بالا بردن پوست ایده آل هستند، به عنوان محرک عمل کرده و کلاژن زیادی به قسمت‌های تحت درمان منتقل می‌شود. این کار سرعت روند پیری پوست را کاهش می‌دهد.

لیفت با نخ چگونه انجام می‌شود؟

کلاژن نه تنها عامل رشدی برای پوست ما است بلکه زخم‌ها را ترمیم می‌کند، به قوی، باعث حجیم و نرم بودن پوست نیز می‌شود. با افزایش سن، بدن ما کلاژن کمتری تولید کرده و این کار باعث کاهش 80 درصدی ضخامت پوست در 70 سالگی می‌شود. این کاهش حجم و قدرت، عامل بزرگی برای ایجاد پوست‌های اضافی و چین و چروک است.

کسانی که از لیفت با نخ استفاده می‌کنند، متوجه بهبود تدریجی رنگ و سفتی پوست خود می‌شوند. نخ‌ها با ظرافت تمام در جای خود محکم شده‌اند اما بدن برای التیام ناحیه بخیه شده، واکنش نشان می‌دهد و با کلاژن‌سازی، باعث بهبود پوست می‌شود. این بخیه‌ها آنقدر با ظرافت استفاده شده که فرد نمی‌تواند این بخیه‌ها را احساس کند.

لیفت نخ و مزایای آن

بزرگترین مزیت لیفت صورت با نخ، کاهش زمان بهبود حاصل از انجام این روش با سایر روش‌های موجود است. این لیفت با نخ تنها نیاز به مراقب سه روزه دارد در صورتی که در سایر روش‌های لیفت صورت، باید یک تا دو هفته مراقبت‌های درمانی انجام شود. لیفت با نخ را می‌توان از طریق بی حسی موضعی و نه بیهوشی عمومی انجام داد. پس بیمار بلافاصله پس از درمان به خانه می‌رود و می‌تواند از خودش مراقبت کند.

لیفت نخ و مزایای آن

احساس درد، قرمزی و تورم کمی دارد. به طوری که به ندرت پس از انجام لیفت نخ، نیاز به داروی ضد درد قوی نیاز است و این کار باعث می‌شود فرد سریع به روال عادی زندگی خود بازگردد. پس برای افرادی که فرزند کوچک در خانه دارند، شاغل هستند و … بسیار مناسب است.

ماندگاری لیفت نخ

ماندگاری لیفت نخ

مهم است درک کنیم که هیچ تکنیک لیفتینگ نتایج دائمی ندارد. نتایج لیفت صورت می‌تواند تا ده سال هم دوام داشته باشد. این در حالی است که مدت زمان دوام لیفت نخ کم خطر، یک تا سه سال است.کسانی که از نتایج لیفت نخ راضی هستند می‌توانند پس از جذب بخیه‌های قدیمی، مجددا آن را تمدید کنند.

توصیه‌های مهم برای ماندگاری لیفت نخ

برای اینکه نتایج حاصل از لیفت با نخ صورت دوام بیشتری داشته باشد لازم است به توصیه‌های مهمی توجه شود؛ که عبارت‌اند از:

توصیه‌های عمومی برای ماندگاری لیفت نخ

شما باید هنگام لیفت نخ چندین اقدام را به عنوان احتیاط انجام دهید تا به بهبودی کامل برسید: توجه کنید تا یک هفته پس از لیفت نخ، هنگام تمیز کردن صورت یا استفاده از مرطوب کننده، صورت خود را فشار ندهید. سر خود را کمی به سمت بالا گرفته و هنگام خواب، روی صورت خود نچرخید.

توصیه‌های انتخاب نوع لیفت نخ برای ماندگاری لیفت نخ

برای انجام لیفت نخ، دو روش وجود دارد. هر دو روش نتایج عالی ایجاد کرده در حالی که نحوه اجرای آن‌ها با هم متفاوت است. بنابراین آگاهی و مقایسه این دو روش می تواند به شما کمک کند روش مورد نظرتان را بهتر انتخاب کنید. در روش اول از بخیه‌هایی استفاده می‌شود که از مواد سازگار با محیط زیست به نام PDO ساخته شده‌اند و توسط بدن جذب می‌شوند. این نوع بخیه‌ها حدود 4-6 ماه در محل خود باقی می‌‌مانند و سپس به آرامی حل می‌شوند.

انتخاب نوع لیفت نخ برای ماندگاری لیفت نخ

پس کسانی که از این روش استفاده می‌کنند، می‌توانند نتایج لیفت را یک سال یا بیشتر مشاهده کنند. این روش تنها 30 تا 45 دقیقه زمان نیاز دارد تا لیفت کلی انجام شود. این روشی سریع و با بی حسی موضعی برای بیماران است. این نوع لیفت به صورت فوری، لیفت صورت را انجام داده، بافت چربی را منقبض و باعث سفت شدن فوری پوست می‌شود.

همچنین با تحریک کلاژن‌سازی پوست، باعث تجدید سلول‌های پوستی می‌شود. از ترکیب آن‌ها، بافت پوست تقویت شده و خطوط چین و چروک پوست کمتر می‌شود. نخ‌های لیفت انواع مختلفی دارند. مثل بخیه‌های خاردار جهت جمع کردن پوست که باعث افزایش حرکت می‌شود، و بخیه‌های صاف یا خمیده انواع دیگر آن هستند. بخیه‌های صاف، لیفت کمتری ایجاد می‌کنند اما برای تحریک کلاژن سازی مفید هستند. از این نوع بخیه بیشتر در گوشه دهان یا در امتداد ابروها استفاده می شود. از بخیه‌های خاردار در نزدیک مو استفاده شده تا پوست را به آرامی به عقب بکشد، گونه‌ها را برجسته تر و جوان‌تر نشان دهد.

روش دیگر لیفت نخ، کمی متفاوت‌تر است. این نوع نخ‌ها بجای اینکه صاف یا خاردار باشند، تعدادی بخیه دارند که با مخروط‌های ریزی ترکیب شده تا به بافت‌ها چنگ بزنند. این نوع نخ‌ها بیشتر بر بالابردن پوست تمرکز دارند تا کلاژن سازی و بیشتر پوست را جمع می‌کنند تا باعث برجسته‌تر شدن گونه‌ها و چانه شوند. این نوع نخ‌ها دوام بیشتری داشته و می توانید انتظار داشته باشید یک تا سه سال لیفت شما دوام داشته باشد.

این روش به مراقبت‌های خاصی نیاز ندارد اما برای دوام بیشتر و نتیجه بهتر می‌توانید به توصیه‌های پزشکتان توجه کنید؛ مانند:

 1. دو دوهفته اول از انجام خدمات دندان پزشکی خودداری کنید.
 2. دهان خود را برای مدت طولانی باز نگذارید چرا که این کار تاثیر منفی بر نتایج طولانی مدت درمان دارد.
 3. در دو هفته اول روی صورت خود نخوابید. چرا که فشار وارد شده بر صورت می تواند طول عمر لیفت نخ را کاهش دهد.
 4. شما می‌توانید نتایج حاصل از لیفت نخ را پس از انجام این کار ببینید اما نتیجه نهایی آن با توجه به سن شما بخاطر کلاژن سازی، یک تا دوماه پس از لیفت نخ مشخص می‌شود.
 5. این درمان را می‌توانید برای گردن، خطوط ایجاد شده در اطراف دهان، چین‌های دور چشم، ابرو، گونه و … انجام دهید. گونه‌ها و قسمت تحتانی صورت و گردن، بیشترین تاثیر را از این روش می‌برند.
 6. پس از شش تا نه ماه می‌توانید با مراجعه به پزشک خود، متوجه شوید چه زمانی باید به صورت مجدد این لیفت نخ را تمدید کنید. اگر به خوبی مراقبت کنید، تا سه سال نیاز به درمان ندارد.

از لیفت خود حداکثر استفاده را ببرید

ماندگاری لیفت نخ

لیفت نخ را می‌توان با سایر روش‌ها ترکیب کرد از جمله:

از آنجایی که لیفت با نخ بسیار کم خطر است و به سرعت بهبود می‌یابد، می‌توان این روش را با سایر روش‌های غیرجراحی ترکیب کرده و نتایج بهتری دریافت کرد. هنگامی که میزان تورم پوست در اطراف نخ‌ها بهبود یافت، می‌توانید لیفت نخ خود را با اولتراپی ترکیب کنید و به این صورت کلاژن سازی را بهبود دهید. از لیفت نخ می‌توانید برای جمع کردن پوست و کشیدن آن بهره برده و با اولتراپی اقدام به کلاژن سازی کنید.

لیفت با نخ می‌تواند به صورت موثری پوست را سفت کند اما برای درمان لکه‌های سطح پوست، راه حلی ارائه نمی‌دهد. شما می‌توانید از احیای پوست هم استفاده کنید. پس با استفاده از لیفت با نخ می‌توانید از سایر روش‌های ضدپیری و غیرجراحی برای ایجاد تغییرات دلخواه خود اقدام کنید. اگر به دنبال روشی بی‌خطر برای سفت کردن پوست خود و رفع چروک‌های آن هستید، توصیه‌های لازم برای انجام لیفت با نخ را بخوانید و با اجرای این روش پزشکی، از نتایج آن حیرت زده شوید.

منابع: plasticsurgery, realself

بیوتکس

تیم قوی نویسندگان بیوتکس متشکل از افراد کارشناسی است که مسلط به جنبه‌های مختلف مسائل پزشکی هستند. بدین شکل شما از بابت صحت و اعتبار مطالب بارگذاری شده نیز مطمئن خواهید بود و می‌توانید با توجه به نکات مطرح شده در آن‌ها در مورد عمل زیبایی مورد نظر خود تصمیم بگیرید.

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

  1. با عرض ادب و احترام
   لیفت با نخ در مقایسه با جراحی لیفت هزینه‌ کمتری دارد که البته این هزینه به عوامل زیادی بستگی دارد. برآورد دقیق قیمت در هنگام مشاوره با دکتر متخصص به شما اعلام می‌شود.

 1. لیفت صورت با نخ به نظر من یکی از موثرترین روش‌های لیفت صورت است. چون نخ کاملا جذب بدن میشه و عوارض جانبی نداره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا