کاشت ابروخدمات مو

کاشت ابرو چیست؟

به این مطلب امتیاز دهید!

معمولاً در هر دوره و زمانی افراد یک نوع از مدل ابرو را می‌پسندند، می‌توانیم بگوییم با توجه به مد و سلیقه هر زمان، سلیقه افراد نیز تغییر می‌کند و مدل‌های مختلف را انتخاب می‌کنند. برای مثال در گذشته معمولاً افراد علاقه بسیار زیادی به ابروهای باریک و بسیار کشیده داشتند؛ اما امروزه مشاهده می‌کنیم که دیگر این مدل ابرو مورد پسند افراد نیست و معمولاً ابروهای بسیار پهن و ضخیم و پرپشت را برای خود انتخاب می‌کنند.

اما کسانی که نمی‌توانند این کار را به صورت طبیعی انجام دهند دست به کاشت ابرو می‌زنند. این افراد معمولاً دارای ابرویی با ریشه ضعیف و کم‌پشتی هستند یا در اثر استفاده زیاد از مواد آرایشی غیر اصل ریشه ابروی خود را سوزانده‌اند، به همین دلیل اقدام به کاشت ابرو می‌کنند.

از طرف دیگر شاید کسانی حتی این مشکلات را نیز نداشته باشند؛ اما علاقه و گرایش آن‌ها به داشتن ابروهای بسیار پهن و پرپشت سبب می‌شود آن‌ها اقدام به کاشت ابرو کنند که امروزه تعداد آن‌ها نیز بسیار زیاد است. در ادامه این مقاله به ارائه نکات بسیار دقیقی درباره کاشت ابرو، مزایا، معایب و هزینه کاشت ابروی طبیعی می‌پردازیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو چیست؟

برای کاشت و پیوند ابرو معمولاً از فولیکول‌های مو که وظیفه آن‌ها ساخت و رشد مو است و در قسمتی از سر مثل پشت سر و بین گوش است، استفاده می‌شود. بعد از اینکه از این قسمت‌ها موهای لازم را به دست آوردند به ناحیه‌ای از ابرو که برای کاشت استفاده شده است پیوند می‌زنند و به آن منتقل می‌کنند.

پس از کاشت آن‌ها، تار موهایی که برای ابرو استفاده شدند تا زمان پایان عمر افراد با آن‌ها همراه خواهد بود و مانند ابروهای طبیعی خود فرد رشد می‌کنند و نیاز به اصلاح و نگهداری دارند. همانطور که اشاره کردیم امروزه به دلایل بسیار زیادی موجب شده است تا افراد به سمت کاشت ابرو بروند. دلایلی مانند کم پشتی ابروها و یا حتی علاقه بسیار زیاد افراد به داشتن ابروهای بسیار پرپشت و پهن سبب شده است تا افراد به این سمت بروند و دست به کاشت ابرو بزنند.

فرایند کاشت ابرو

فرایند کاشت ابرو

موهای ابرو معمولاً دارای چهار ویژگی بسیار مهم هستند که در فرایند پیوند و کاشت ابرو باید به صورت دقیق مورد توجه قرار بگیرند و به هیچ عنوان نباید در مورد این‌ها کوتاهی کرد:

  • نکته اول و بسیار مهمی که در این زمینه باید رعایت شود این است که باید بدانیم که مدل خواب و یا رویش ابرو ها در قسمت‌های مختلف ابرو با یکدیگر متفاوت هستند و در فرایند کاشت باید به این قسمت‌ها توجه ویژه کنیم.
  • یکی از تفاوت‌هایی که بین موهای ابرو و موهای سر وجود دارد این است که موهای ابرو معمولاً به صورت افقی در مقایسه با موهای سر رشد می‌کنند. یعنی موهای ابرو نسبت به پوست افقی هستند و موهای سر نسبت به پوست عمودی هستند.
  • بین موهای سر و موهای ابرو تفاوت دیگری وجود دارد و این است که موهای ابرو مانند موهای سر به صورت دسته‌ای و گروهی رشد نمی‌کنند، بلکه در ابرو موها دقیقاً تار به تار و تکی تکی رشد می‌کنند.
  • همچنین به لحاظ زمانی بین رشد موی سر و موی ابرو تفاوت بسیار زیادی وجود دارد و به هیچ عنوان نمی‌شود کاشت این دو قسمت را با یکدیگر مقایسه کرد؛ چراکه هر کدام نیاز به دقت و کارهای خاص خودشان را دارند.

کاشت ابروی طبیعی

کاشت ابروی طبیعی

یکی از نکات بسیار مهمی که در خصوص کاشت ابرو باید به آن توجه کنیم پیوند ابروی طبیعی است. پیوند ابروی طبیعی به دلیل حساسیت‌ها و ویژگی‌هایی که دارد نیازمند کاشت توسط پزشک بسیار با تجربه و متخصص در این زمینه نیز است. علاوه‌بر این نکته دیگری که در این خصوص باید به آن رعایت کنیم این است که کاشت ابروی طبیعی باید کاملاً و همه جوره با صورت فردی که اقدام به کاشت می‌کند متناسب باشد. اگر این نکته مهم را در نظر نگیریم ممکن است بعد از کاشت ابرو احساس کنیم ابروی ما از حالت طبیعی خارج شده است.

همچنین یکی دیگر از مواردی که دقت به آن واجب است این است که بین ابروی خانم‌ها و آقایان تفاوت بسیار زیادی وجود دارد و در کاشت ابرو باید برای هر کدام از این‌ها تمهیدات مختلفی در نظر گرفته شود و نباید برای هر دو تای آن‌ها یک نسخه واحد پیچیده شود؛ چراکه هر کدام در نوع خود مهم هستند و علاوه‌بر این هر کدام دارای ویژگی های منحصر به‌فرد خود هستند که در کاشت ابرو باید به این ویژگی‌ها توجه شود.

یکی از دلایل مهمی که باعث می‌شود افراد به سمت کاشت ابرو و یا پیوند ابروی طبیعی بروند این است که امروزه افراد معتقدند داشتن ابروهای زیبا و پرپشت می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی چشم‌ها و یا صورت ما داشته باشد.
حتی گاهی اوقات دیده می‌شود که افراد برای کاشت ابرو بیش‌تر از کاشت مو تلاش می کنند؛ چراکه معتقدند ابرو تاثیر بیش‌تری بر روی چهره و زیبایی افراد دارد، به همین دلیل از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است.

دلایل ریزش ابرو

دلایل ریزش ابرو

ابرو یکی از مهم‌ترین قسمت‌های چهره هر انسانی است که زیبایی آن می‌تواند بر روی زیبایی چهره هر کسی تاثیرگذار باشد، گاهی اوقات ابروها به دلایل مختلفی دچار ریزش و کم پشت شدن‌هایی می‌شوند که در ادامه به معرفی این دلایل می‌پردازیم:

  • هاشورها، تتوها و فیبروز کردن ابروها از دیگر دلایل ریزش ابرو است.
  • گاهی اوقات مشاهده شده است که اختلالات مادرزادی نیز می‌تواند رشد ابروها را متوقف کند و یا موجب ریزش آن‌ها در یک مقطع شود.
  • همچنین گاهی اوقات افرادی که مبتلا به بیماری‌های در ارتباط با تیروئید هستند دچار ریزش‌های مختلفی در ابرو می‌شوند. آنها باید با یک پزشک بسیار مجرب در این زمینه در ارتباط باشند تا از بروز این مشکل جلوگیری کنند.
  • گاهی اوقات غیراصولی برداشتن ابروها و اصلاح اشتباه آنها موجب کم پشت شدن ریشه آن‌ها شده و شروع به ریزش می‌کنند که باید به این نکته بسیار توجه شود و توسط افراد بسیار حرفه‌ای و مجرب انجام شود تا موجب ریزش ابروها نشود.

هزینه کاشت ابرو در 1400

هزینه کاشت ابرو در 1400

پس همانطور که گفتیم دلایل مختلفی سبب می‌شود که شما به سمت کاشت ابرو بروید و اشاره کردیم که دلایل ریزش ابرو متفاوت هستند. اما نگران این موضوع نباشید؛ چراکه شما می‌توانید با استفاده از انواع روش‌های مختلف کاشت ابرو، ابروهای خود را به بهترین شکل ممکن ترمیم کنید و جذابیت بسیار زیادی به چهره خود بدهید.

در جریان کاشت ابرو باید کمی حوصله به خرج دهید؛ چراکه مراحل کاشت ابرو بسیار گسترده هستند و نیاز به این دارد که شما عزیزان با صبر و حوصله بسیار زیاد دست به این کار بزنید. بعد از این که شما کاندیدای کاشت ابرو شدید و این کار را انجام دادید باید به مراقبت‌های بعد از عمل کاشت ابرو نیز توجه کنید تا دچار عوارض کاشت ابرو نشوید.

اگر به این نکات دقت کنید بعد از گذشت مدتی شما دارای ابروهای بسیار زیبا و پرپشت هستید و می‌توانید تا سالیان سال از ابروهای خود لذت ببرید. کاشت ابرو از آن‌جایی که یک کار بسیار تخصصی و حرفه‌ای است، نیاز به یک کار حرفه‌ای نیز دارد و به همین جهت ممکن است هزینه کاشت نیز کمی بالا برود؛ اما شما به هیچ عنوان نباید نگران این موضوع باشید، چرا که برای زیبایی خود هر چه هزینه کنید کم است.

یکی از دلایلی که هزینه کاشت ابرو و هزینه کاشت ابروی طبیعی را تعیین می‌کند کیفیت و سابقه کار مراکز کاشت ابرو است. خب طبیعی است که مراکزی که دارای سابقه‌های بسیار بالا و رزومه موفق در این زمینه هستند از قیمت‌های بیشتری برای کاشت ابرو نیز بهره می‌برند و همین طور مراکزی که از رزومه‌های ضعیف‌تری برخوردار هستند، قیمت کمتری را نیز برای کاشت ابرو لحاظ می‌کند.

ملاک‌های دیگری برای تعیین قیمت کاشت ابرو وجود دارد؛ برای مثال می‌توان به حجم ابروهای افراد اشاره کرد. طبیعی است برای افرادی که دارای ابروهای پرپشت‌تری هستند هزینه کمتری نیز نیاز است و برعکس افرادی که ابروی آنها بسیار کم پشت است باید برای کاشت ابرو بیشتر هزینه کنند. معمولاً هزینه کاشت ابرو در ایران چیزی بین ۴ تا ۷ میلیون تومان است. همان طور که اشاره کردیم این مبلغ با توجه به شرایط ابروی های افراد و میزان حجم آن ها دچار تغییرات محتلفی می‌شود و به هیچ عنوان ثابت نیست.

بیوتکس

تیم قوی نویسندگان بیوتکس متشکل از افراد کارشناسی است که مسلط به جنبه‌های مختلف مسائل پزشکی هستند. بدین شکل شما از بابت صحت و اعتبار مطالب بارگذاری شده نیز مطمئن خواهید بود و می‌توانید با توجه به نکات مطرح شده در آن‌ها در مورد عمل زیبایی مورد نظر خود تصمیم بگیرید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا