هیدرودرمپاکسازی پوست

هیدرودرم ابریژن

به این مطلب امتیاز دهید!

با هیدرودرم ابریژن جوانی و شادابی را به پوست خود هدیه دهید. آیا آماده درخشش خیره‌کننده پوست خود هستید؟ با مزایای هیدرودرم ابریژن چقدر آشنایی دارید؟ چقدر مراقبت از پوست صورت برای شما اهمیت دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا همه نکات مهمی که باید درباره این روش نوین را بدانید، مرور کنیم.

پوست ما می‌تواند میزان سلامتی ما را نشان دهد. بنابر همه ما می‌خواهیم پوستمان ظاهر بهتری داشته باشد. در فصول خشک سال، باید توجه بیشتری به سلامت پوست خود داشته باشیم. میکرودرم ابریژن و هیدرودرم ابریژن دو روشی هستند که بدون جراحی و یا نیاز به زمانی برای بهبود، سلامت و شادابی پوست را تضمین می‌کنند. نتایج مشابه حاصل شده از این دو روش و آگاهی از وجود تفاوت‌های اساسی بین این دو، به شما کمک می‌کند بسته به نیازتان، هر روشی که به نظرتان بهتر و مناسب‌تر برای پوست شما است را انتخاب کنید.

احتمالا درباره لایه برداری عمیق میکرودرم ابریژن که به وسیله کریستال‌های الماس انجام می‌شود، شنیده‌اید. اما راهکار جدیدی وجود دارد که یک روش ملایم‌تر بوده و برای پوست‌های حساس کاربرد زیادی دارد. این روش به هیدرودرم ابریژن معروف است. هیدرودرم ابریژن صورت به قدری ملایم است که علاوه بر پاکسازی منافذ پوست، باعث جوانسازی و از بین رفتن چروک‌های ریز می‌شود. این روش از قدرت شفابخشی آب جهت حذف مواد زاید استفاده می‌کند.

تفاوت هیدرودرم ابریژن با میکرودرم ابریژن چیست؟

تفاوت هیدرودرم ابریژن با میکرودرم ابریژن

هر دو روش درمانی با از بین بردن لایه فوقانی سلول‌های مرده و ناهموار پوست باعث صاف شدن پوست می‌شود. در هر دو روش درمانی، از خلاء برای مکش سلول‌های مرده و آسیب دیده پوست استفاده می‌کنند و شباهت این دو روش است؛ اما هیدرودرم ابریژن برای پوست به صورت ملایم‌تر انجام می‌شود اگر چه به همان اندازه میکرودرم، موثر عمل می‌کند. دستگاه میکرودرم با نوک الماس سطح پوست را از بین برده و باعث ایجاد درد و تورم می‌شود این در حالی است که هیدرودرم ملایم‌تر عمل کرده و مایعاتی را به پوست تزریق می‌کند که علاوه بر شستشو، لایه‌برداری عمیق را انجام می‌دهد. بنابراین برای پوست راحت‌تر و ملایم‌تر عمل می‌کند.

بعد از استفاده از میکرودرم ابریژن، چون یک روش تهاجمی است، قرمزی و حساسیت به نور خورشید وجود خواهد داشت اما هیدرودرم این حساسیت بسیار کمتر است و تنها با استفاده از ضدآفتاب می‌توان بدون دردسر به کارهای عادی پرداخت. کسانی که پوست حساس‌تری دارند، روش هیدرودرم ابریژن ملایم تر بوده و از آن نتایج بهتری می‌گیرند. برخی از بیماری پوستی مانند آکنه و لک می‌تواند با میکرودرم بدتر شود و بهتر است در این موارد از هیدرودرم استفاده گردد.

هیدرودرم ابریژن چه کمکی به سلامت پوست می‌کند؟

هیدرودرم ابریژن یک روش احیای پوست بر مبنای آب است. این روش شامل پاکسازی، سم‌زدایی، لایه‌برداری، تغذیه و آبرسانی با استفاده از تزریق سرم است. هیدرودرم ابریژن صورت برای بهبود بافت کلی پوست، کاهش خطوط چین و چروک و همچنین آبرسانی عمیق به پوست بسیار موثر است. اگر به صورت منظم به صورت خود رسیدگی می‌کنید و خواهان صورتی خوش‌سیما و سالم هستید، با این روش منافذ منقبض شده و بزرگ پوست، با گذشت زمان تمیزتر و کوچکتر می‌شوند و در فرم‌دهی صورت شما موثر است.

هیدرودرم ابریژن چه کمکی به سلامت پوست می‌کند؟

در این روش لایه‌برداری پوست با روشی کاملا ملایم و طبیعی انجام می‌شود. وقتی اولین لایه بیرونی پوست برداشته می‌شود، سیستم ایمنی بدن تلاش می‌کند تا سلول‌های برداشته شده را با استفاده از سلول‌های جدید و سالم جایگزین کرده و در نتیجه مشکلات ظاهری از جمله چین و چروک و خطوطی که نمایان هستند، بهبود یابد. سطح پوست هم صاف تر و محکم‌تر به نظر می‌رسد. با توجه به نوع و مشکلات پوست، هر چه این درمان ادامه داده شود سلامت پوست باز می‌گردد و نتایج محسوسی مشاهده می‌شود حتی پس از اولین جلسه!

برخلاف میکرودرم که از ابزار برای لایه‌برداری پوست استفاده شده و نیز باعث ایجاد درد و تورم می‌شود، هیدرودرم ابریژن تنها با استفاده از آب درمانی، به صورت راحت و بدون درد برای انواع پوست، لایه برداری می‌کند. همچنین اگر پوست حساسی دارید این روش برای شما دستاورد عالی دارد. این روش درمانی پرطرفدار، به عنوان یک روش ایمن، غیرتهاجمی و بدون عوارضی است که به صورت چند جانبه به احیای پوست می‌پردازد. روغن‌ها و موادی که در این نوع درمان استفاده می‌شود، برای همه نوع بیماری‌های پوستی از جمله هایپرپیگمانتاسیون، خشکی، دهیدراته شدن پوست، آسیب‌های ناشی از آفتاب سوختگی، گرفتگی منافذ، بزرگ شدن منافذ، خطوط ریز و چین و چروک مناسب است.

هیدرات‌های موجود در این دستگاه، بیرونی‌ترین لایه پوست را بدون تحریک از بین برده و به عنوان یک درمان، آبرسانی پوست را به خوبی انجام می‌دهد. در تمامی مراحل، پوست با سرم‌های تقویتی پوشانده می‌شود که نوع مواد با توجه به پوست هر فرد انتخاب و استفاده می‌شود. این سرم‌های تقویت کننده، به اندازه کافی اکسیژن، مواد مغذی و رطوبت را به پوست رسانده و تحریک پذیری پوست را کاهش می‌دهد. درمان با هیدرودرم ابریژن می‌تواند پیری پوست، کم آبی، حساسیت پوست و خطوط ریز را به صورت قطعی درمان کند.

به علاوه هیدروژن ابریژن صورت برای افرادی که از جای آکنه، مسدود بودن منافذ، جوش‌های سرسیاه، چروکهای ریز و خطوط رنج می‌برند، موثر عمل می‌کند. می‌توان هیدرو پیلینگ را به صورت مکرر در ناحیه T انجام داد که این روش برای برداشتن جوش‌های سرسیاه مفید است.

سرم مورد استفاده برای نرم شدن این منافذ کمک می‌کند و استخراج جوش را آسان‌تر می‌کند. هنگامی که منافذ پوست بر اثر پاکسازی کوچکتر می‌شوند، احتمال ظاهر شدن آکنه کمتر شده و بافت پوست صاف و جوان به نظر می‌رسد. همچنین آبرسانی باعث شادابی و محکم‌تر شدن پوست می‌شود. کلاژن سازی هم به جوانی صورت کمک می‌کند. می‌توانید صورت خود را در آیینه دیده و تفاوت آن را کاملا احساس کنید.

هیدرودرم ابریژن چگونه باعث شادابی و سلامت پوست ما می‌شود؟

برای اینکه صورتی جوان و شاداب داشته باشید، چندین مرحله در هیدرودرم ابریژن روی صورت شما انجام می‌شود که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

هیدرودرم ابریژن چگونه باعث شادابی و سلامت پوست ما می‌شود؟
پاکسازی و لایه برداریسلول‌های خشک، آسیب دیده و مرده پوست در این مرحله برداشته می‌شود تا لایه جدید پوست به آرامی، با ملایمت دوباره ایجاد شود. سرم‌های درمانی مورد استفاده در کیلینیک‌های مختلف، متفاوت است. اکثر درمان‌ها با سرم لایه برداری ساخته شده از آلفا هیدروکسی اسیدها شروع می‌شود. این مواد طبیعی، به آرامی در کنار سلول‌های مرده قرار گرفته و آن را در خود حل می‌کند تا به راحتی از سلول‌های سالم جدا شود.
عصاره درمانی و هیدراته کردنپاکسازی عمیق سطح پوست با مکش بدون درد و همچنین استفاده از مرطوب کننده‌های قوی که باعث سفت شدن پوست و تغذیه آن می‌شود در این مرحله استفاده می‌گردد.
تزریق و نگهداریبا تزریق سرم‌های مخصوص پوست، سطح پوست با مواد مغذی، آنتی اکسیدان‌ها و آمینو اسیدها تغذیه می‌شود. این نوع تغذیه کردن پوست به صورت عمیق انجام شده تا درخشندگی پوست شما بیشتر شود. سرم‌های تغذیه کننده، پس از لایه برداری عمیق و حرفه‌ای و همچنین سم‌زدایی پوست تزریق می‌شود. این سرم‌ها حاوی اسید هیالورونیک که اسیدهای طبیعی موجود در پوست هر فرد هستند، یا آنتی اکسیدان و ویتامین هایی که به عملکرد سالم سلول‌ها کمک می‌کند و از پوست شما در برابر پیری ناشی از آلودگی‌ها محافظت کرده و همچنین خاصیت درمانی دارند.

مزایای هیدرودرم ابریژن چیست؟

هیدرودرم ابریژن توسط پزشکان و متخصصان زیبایی به عنوان یک درمان مفید و موثر معرفی شده است که از محبوبیت زیادی برخوردار است؛ استفاده از این روش مزایای زیادی دارد:

مزایای هیدرودرم ابریژن
درمان جای جوش
کلاژن سازی و ضدپیری
درخشندگی پوست صورت
جوان‌سازی و بازسازی پوست
بهبود گردش خون و آب‌رسانی
سفت کردن و آبرسانی پوست
برطرف کردن جوش‌های سرسیاه
از بین بردن خطوط و چین‌وچروک
بهبود رنگ یا بافت‌های ناهموار پوست

همه ما پوست منحصر به فردی داریم، اگر پوست شما بیماری‌هایی مثل آکنه شدید، مشکلاتی در بافت و … داشته باشد، این روش به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی رفع مشکلات باشد. بهتر است با پزشک مشورت کرده و از درمان‌های مکمل هم استفاده نمایید.

مراحل انجام هیدرودرم ابریژن

هیدرودرم آبریژن روشی بدون درد است. با استفاده از ابزار، لایه‌های مرده پوست از سطح آن جدا شده و لایه‌برداری بدون وجود کریستال انجام می‌شود. فشار زیاد آبی که روی پوست پاشیده می‌شود، سلول‌های مرده را از بین برده و باعث آبرسانی عمیق به پوست می‌شود. آب منافذ پوست را از خاک، لوازم آرایشی، مواد مضر و باکتری ها پاک می‌کند.

مراحل انجام هیدرودرم ابریژن

این فرایند 15 الی 20 دقیقه طول می‌کشد. با توجه به نوع پوست، در این مرحله مواد مغذی و ویتامین‌ها تزریق می‌شوند. هیدرودرم ابریژن خاصیت درمانی داشته و علاوه بر افزایش گردش خون در پوست، باعث آماده‌سازی پوست جهت جذب بهتر مواد مغذی می‌شود. در این نوع پاکسازی، لایه برداری ملایم انجام شده، آرام بخش بوده و بدون احساس درد و ناراحتی، شادابی و جوانی را برای پوست شما به ارمغان می‌آورد.

کاندیدای پوست مناسب برای هیدرودرم ابریژن چه کسانی هستند؟

هیدرودرم ابریژن یک انتخاب عالی برای افرادی است که پوست حساسی دارند. اگر رنگ پوست تیره‌تر، پوستی دارای چین و چروک، پوست خشک یا لک‌دار داشته باشید، این روش بسیار موثری برای بهبود آن است. اگر پوست چربی دارید، هیدرودرم ابریژن می‌تواند با کوچک‌تر کردن منافذ، میزان چربی پوست را کاهش دهد. این نوع ترمیم هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها در هر سن و سالی مناسب بوده و قبل از آن باید پوست شیو شده باشد.

اگر قبل از اجرای یک رویداد بزرگ مثل عروسی به صورتی صاف و یک دست نیاز دارید این راه یک درمان عالی برای شماست. آکنه‌های خفیف روی صورت شما با استفاده از روش هیدرودرم ابریژن کاهش یافته و همچنین خطوط چین و چروک ریز روی صورت محو می‌شود. لکه‌های تیره که بر اثر افزایش سن یا درمان‌های دارویی روی پوست صورت ایجاد می‌شود، با هیدرودرم ابریژن پس از مدتی، از بین می‌روند. برای اجرای هیدرودرم ابریژن فصل زمستان بهترین فرصت است. آن را از دست ندهید!

نکات مراقبتی هیدرودرم ابریژن چیست؟

از آنجا که در هر دو روش میکرو درم و هیدرودرم ابریژن از لایه‌برداری استفاده می‌شود، پس از استفاده از این درمان‌ها باید از در معرض تابش نور مستقیم خورشید در امان بوده و از پاک کننده‌ها و مرطوب کننده‌های ملایم استفاده کنید. آب زیادی بنوشید و مراقب هر گونه قرمزی و سوزش طولانی مدت باشید. برخی از افراد برای اینکه نتیجه بهتری بگیرند، ممکن است به چندین جلسه درمان نیاز داشته باشند.

اگر هنوز بین انتخاب این دو روش مردد هستید بهتر است با مشورت با یک متخصص پوست، بهترین راه را برای رسیدن به نتایج ایده آل خود بهره بگیرید. برای استفاده موثر از این روش ابتدا پوست خود را بشناسید و اهداف درمان را مشخص کنید و سپس با مشورت متخصص و با استفاده از مهارت او، با خیالی راحت مراحل هیدرودرم ابریژن را انجام دهید و از نتیجه آن شگفت‌زده شوید!

منابع: figarolondon, organicspahouston

عوارض هیدرودرم ابریژن چیست؟

عوارض هیدرودرم ابریژن

هیدرودرم ابریژن صورت یک روش غیرتهاجمی است. تنها نکته‌ای که برای انجام این درمان نیاز است، وجود فرد متخصص و با مهارت بوده و همچنین موادی که برای پوست استفاده می‌شود باید مناسب نوع پوست شما باشد. هیچ‌گونه عوارضی برای این روش مشاهده نشده و حتی عملکرد آن از میکرودرم هم بهتر بوده است. تنها موردی که باید توجه کنید استفاده از تخصص فردی مجرب در این زمینه است.

هزینه انجام هیدرودرم ابریژن در سال 1400

هزینه انجام هیدرودرم ابریژن در سال 1400

هیدرودرم ابریژن برای همه پوست‌ها مراحل درمانی یکسانی دارد. اما نمی‌توان برای آن هزینه ثابتی تعیین کرد! چرا که با توجه به نوع هر پوست و مشکلات آن ممکن است به ترکیب این روش با روش‌های درمانی دیگر هم نیاز باشد. همچنین به این بستگی دارد که چند جلسه برای پوست شما مناسب است. بنابراین تنها با استفاده از مشاوره و تشخیص نوع و مشکلات پوست خود، می‌توانید از هزینه آن مطلع شوید.

بیوتکس

تیم قوی نویسندگان بیوتکس متشکل از افراد کارشناسی است که مسلط به جنبه‌های مختلف مسائل پزشکی هستند. بدین شکل شما از بابت صحت و اعتبار مطالب بارگذاری شده نیز مطمئن خواهید بود و می‌توانید با توجه به نکات مطرح شده در آن‌ها در مورد عمل زیبایی مورد نظر خود تصمیم بگیرید.

‫4 دیدگاه ها

  1. من سال گذشته میکرودرم ابریژن رو انجام دادم و نتیجه برام بسیار رضایت بخش بود. این اولین بار هست که در مورد هیدرودرم ابریژن مطلبی خوندم. شاید این روش رو هم امتحان کنم برای صورتم.
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا