هایفوتراپیخدمات پوست

هایفوتراپی چیست

به این مطلب امتیاز دهید!

اگر به دنبال روشی برای درمان پیری پوست بدن خود هستید و نمی‌خواهید که از عمل جراحی برای این مورد استفاده کنید، هایفوتراپی گزینه بسیار مناسبی برای شما است. با استفاده از این روش، می‌توان علاوه بر سفت کردن پوست تمام اعضای بدن، چربی‌های بدن را نیز مورد هدف قرار داد و آن‌ها نیز از بین برد. در واقع از این روش، برای لاغری نیز می‌توان استفاده کرد و تنها کاربرد آن جوان‌سازی پوست نیست.

هایفوتراپی روشی است که با استفاده از دستگاه‌های سونوگرافی انجام می‌شود. در این روش با استفاده از امواج فراصوت، لایه‌های عمیق پوست تحت تاثیر قرار می‌گیرند. اگر به دنبال روشی هستید که بتوانید بدون هیچ درد و تهاجمی به سمت پوست، جوانی را به پوست اعضای بدن خود هدیه دهید هایفوتراپی روش مناسبی برای انواع جراحی‌ها است.

از این روش می‌توان برای اعضای زیادی در بدن استفاده کرد. اعضایی مانند صورت، گردن، ران‌ها، سینه، بازو، آرنج، شکم و زانو برخی از این موارد هستند. البته در این مقاله قرار است برای شما از کاربرد این روش برای اعضای صورت سخن به میان آوریم. روشی که با جوان‌سازی تمام اعضای صورت، قابلیت آن را دارد که بتواند شما را برای سال‌های زیادی جوان‌تر سازد و به شما کمک کند تا جوانی و شادابی را به چهره خود بازگردانید.

هایفوتراپی صورت

اگر به دنبال راهکاری برای زیبایی صورت خود باشید، حتما نام هایفوتراپی را به عنوان درمانی موثر برای صورت شنیده‌اید. درمانی بدون عمل جراحی و فقط با استفاده از امواج که می‌تواند بدون عوارض زیادی، شما را به زیبایی دلخواه خود برساند. در واقع این روش، روشی جایگزین برای عمل لیفت صورت است که می‌تواند با تحریک سلول‌های پوست صورت، به طور طبیعی کلاژن سازی و گردش خون را در صورت فرد افزایش دهد.

کلاژن نیز یکی از عواملی است که مسئول تقویت بافت‌های بدن است. تمامی این اتفاقات سبب آن می‌شوند که پوست صورت مستحکم‌تر و شاداب‌تر شود و ظاهری جوان‌تر را به خود بگیرد و چین و چروک کمتری را در خود تجربه کند.
در واقع در هایفوتراپی با استفاده از انرژی امواج فراصوت، الیاف کلاژن منقبض شده و تحریک می‌شوند. به این ترتیب با تحریک رشته‌های کلاژن در صورت نوعی لیفت طبیعی در صورت انجام می‌شود. این تحریک در الیاف و رشته‌های کلاژن موجب تقویت ساختارهای مختلف بدن شده و خاصیت ارتجاعی بودن و استحکام را به پوست بازمی‌گرداند.

با استفاده از امواج فراصوت در سونوگرافی، پوست انرژی گرمایی دریافت می‌کند. این انرژی گرمایی موجب منقبض شدن و در نتیجه به مرور زمان موجب سفت شدن پوست می‌گردد. البته این مراحل پس از پایان هایفوتراپی نیز ادامه می‌یابد و رشد کلاژن‌های جدید موجب تشکیل ساختار قوی‌تری در پوست می‌شود. البته لازم به ذکر است که تمام اعضای صورت از جمله پیشانی، گردن، فک، چشم‌ها، گونه‌ها و غبغب می‌توانند گزینه‌ای برای هایفوتراپی صورت باشند.

کاربردهای هایفوتراپی

از این روش بسیار پرطرفدار، در کاربردهای بسیاری استفاده می‌شود. البته در واقع اصلی‌ترین کاربرد این روش جوان سازی و شادابی پوست است اما به هرحال کاربردهای دیگری نیز دارد. کاربردهایی که می‌توانید برخی از آن‌ها را در زیر ببینید. همچنین در صورت نیاز به آن‌ها می‌توانید بهره لازم را از این کاربردها ببرید و با این روش می‌توانید زیبایی را به ظاهر خود هدیه دهید.

کاربردهای هایفوتراپی

به‌طور کلی کاربردهای هایفوتراپی عبارت‌اند از:

 1. بهبود خط چانه
 2. لیفت فک و چانه
 3. بالا بردن ابروها و پیشانی
 4. صاف شدن بافت پوست
 5. سفت کردن پوست گونه‌ها
 6. هایفوتراپی برای چاقی صورت
 7. کاهش سایه‌ها و پف دور چشم
 8. کاهش خطوط عمودی کنار لب
 9. از بین بردن چین‌وچروک صورت
 10. کاهش پوست اضافی در صورت
 11. نمود شکل اصلی چشم با استفاده از این روش
 12. بهبود افتادگی پوست (البته در اندازه متوسط یا کم)
 13. جوان‌سازی پوست و برگرداندن شادابی و طراوت به چهره
 14. نابودی خطوط ایجاد شده در پوست صورت بر اثر بالا رفتن سن
 15. هایفو تراپی برای لاغری صورت، به عنوان مثال از بین بردن غبغب در صورت

اگر به دنبال آن هستید که هایفوتراپی از چه سنی صورت می‌گیرد، لازم است تا بدانید این روش معمولا برای افراد بالای 30 سال انجام می‌شود. افرادی که چین و چروک‌های متوسطی را در صورت خود دارند و افتادگی کمی را در پوست خود مشاهده می‌کنند. برای افرادی که مشکلات پوستی بیشتری دارند، این روش ممکن است به اندازه کافی اثرگذار نباشد. پس پیش از انجام و استفاده از این روش لازم است تا با پزشک خود مشورت کنید تا با تشخیص او بتوانید روشی مناسب را برای خود انتخاب کنید.

مزایای هایفوتراپی

همان‌طور که در تمام این مقاله خواندید، این روش نسبت به دیگر روش‌های موجود برای بهبود وضعیت پوست و جوان‌سازی آن دارای مزیت‌هایی است. مزیت‌هایی که موجب آن شده است تا این روش مورد استقابل مخاطبان بسیاری قرار گیرد و به سرعت بتواند جایگاه خود را در بین مخاطبان خود پیدا کند. در ادامه به برخی از این مزایا اشاره می‌کنیم.

مزایای هایفوتراپی

مزایای هایفوتراپی عبارت‌اند از:

سرعت بالا در جلسات
عدم نیاز به جراحی یا لیفت
نتیجه سریع و ماندگاری بالا
تعداد جلسات کم و به صرفه
بهبود سریع و دوره نقاحت کوتاه
درد و خونریزی بسیار کم و محدود
ایمنی بالا در استفاده از این روش
عدم استفاده از روش‌های تهاجمی
هزینه کمتر نسبت به لیفت صورت
دسترسی به لایه‌های بسیار عمیق پوست
عدم آسیب به لایه‌های سطحی در پوست
امکان استفاده برای بسیاری از اعضای بدن
صرف وقت و هزینه کمتر نسبت به دیگر روش‌ها
بی‌خطر بودن این روش یکی دیگر از مزیت‌های آن است
هدف قرار دادن بافت بیمار و عدم آسیب به بافت غیربیمار
عوارض بسیار کمتر نسبت به راهکارهای دیگر برای جوان سازی پوست
امکان استفاده برای لاغری و شکستن چربی‌ها در بدن (هایفوتراپی غبغب)

معایب روش هایفوتراپی

استفاده از روش هایفوتراپی برای بهبود وضعیت پوست صورت یکی از بهترین راهکارهای ممکن است که افراد می‌توانند استفاده کنند. همان‌طور که دیدید این روش مزایا و کاربردهای بسیاری دارد که آن را به عنوان گزینه‌ای مناسب به افراد معرفی می‌کند. البته تنها عیب این روش آن است که امکان استفاده از آن برای تمامی افراد موجود نیست. برخی از افراد در استفاده از این روش منع می‌شوند و نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

معایب هایفوتراپی

اگر می‌خواهید از این روش به عنوان راهکاری درمانی استفاده کنید، حتما با پزشک متخصص مشورت کنید تا شما جز افراد دارای ممنوعیت برای استفاده از این روش نباشید. این کار سبب می‌شود تا شما با اطمینان بیشتری از راهکار خود بهره ببرید و زودتر به نتیجه دلخواه خود برسید. برخی از افراد دچار ممنوعیت عبارتند از افرادی که اختلالات خونی دارند، افرادی که دارای ایمپلنت در فک خود هستند، افرادی که تزریق ژل را در محل مورد نظر طی 6 ماه گذشته انجام داده‌اند.

زمان ریکاوری در هایفوتراپی

زمان ریکاوری هایفوتراپی

یکی از مزیت‌های بزرگ استفاده از این روش برای بهبود وضعیت صورت و جوان سازی پوست، این است که این دوره نقاحت بسیار کم دارد. در برخی از افراد که این زمان اصلا وجود ندارد و افراد بلافاصله پس از استفاده از این روش می‌توانند به زندگی خود بپردازند. این روش بدون ایجاد هیچ مشکل جانبی، می‌تواند به شما کمک کند تا سلامتی پوست خود را بازیابید و بتوانید ظاهری زیباتر داشته باشید.

اگر به دنبال روشی هستید که کمترین عارضه و مشکلات را برای شما به وجود آورد، استفاده از این روش گزینه مناسبی برای شما است. روشی بدون هیچ‌گونه عمل جراحی، سبک و بدون دردسر است. در واقع با این صحبت‌ها می‌توان گفت که این روش زمان ریکاوری لازم ندارد!

عوارض هایفوتراپی چیست؟

در استفاده از این روش، عوارض بسیار کمی به وجود می‌آیند. این روش در برخی اوقات موجب ایجاد درد در افراد می‌شود. البته تجربه و میزان درد در افراد مختلف متفاوت است. برخی درد بیشتر و برخی درد کمتری را تجربه می‌کنند. ایجاد درد، کمی قرمزی و تورم در ناحیه درمانی، سوزش و خارش در پوست و برخی دیگر علائم، از عوارضی هستند که نشان می‌دهند این روش به خوبی بر روی پوست شما اثر کرده است. تمامی عوارض ذکر شده، علائمی برای کلاژن سازی در سطح پوست هستند.

عوارض هایفوتراپی چیست

البته لازم به ذکر است که این علائم و عوارض همگی پس از گذشت چند ساعت از بین می‌روند و هیچ مشکلی را ایجاد نمی‌کنند.
البته برخی از افراد ممکن است پس از استفاده از این روش، دچار سرگیجه، سردرد و حالت تهوع شوند. در صورتی که شما نیز از این دسته افراد بودید، نگران نباشید. طبیعی است. فقط در صورتی که این علائم برای مدتی طولانی در شما باقی ماند، لازم است تا با پزشک متخصص خود، این موارد را مطرح کنید و از او راهنمایی و مشورت لازم را بگیرید.

آیا هایفوتراپی واقعا تاثیر دارد؟

این روش، جز آن دسته روش‌هایی محسوب می‌شود که به سرعت تاثیرگذاری خود را نشان می‌دهند. در مدت کمتر از یک ماه می‌توانید، علائمی از انجام کلاژن سازی را در سطح پوست خود مشاهده کنید. ضمنا به طور معمول نیاز است تا به فاصله چندماه، جلسه دوم درمان را داشته باشید تا این درمان تاثیرگذاری خود را به صورت کامل داشته باشد.البته این مورد فرد به فرد متفاوت است.

به طور کلی می‌توان گفت که تاثیرگذاری هایفوتراپی، حدود یکسال است. با استفاده از این روش، تا حدود یکسال کلاژن سازی به صورت مرتب در پوست شما در ناحیه درمان، صورت می‌گیرد. البته باید بدانید که با استفاده از روش‌های مراقبتی می‌تواند اثرگذاری این روش را بیشتر نیز بکنید و خود را برای مدت طولانی‌تری از تکرار این روش دور نگه دارید.

مراقبت‌های پس از هایفوتراپی

مراقبت های پس از هایفوتراپی

همان‌طور که گفته شد، در صورتی که به دنبال این هستید تا بتوانید از سلامت و جوان‌سازی پوست خود مراقبت‌های لازم را انجام دهید، لازم است از مواردی آگاهی داشته باشید. پس از استفاده از این روش لازم است تا شما به مدت یک ماه از قرار گرفتن در معرض آفتاب دوری کنید. پس از آن نیز، به طور مرتب از ضد آفتاب استفاده کنید تا بتوانید شادابی را در پوست خود همچنان نگه دارید.

ضمنا لازم است از خودن الکل و کافئین دوری کنید. البته این مورد را پیش از استفاده و شروع این درمان نیز بهتر است تا رعایت کنید. پس از درمان با این روش، به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان پوست خود را نخارانید. حتی لازم است تا پوست خود را لمس نیز نکنید!
ضمنا استفاده از آب برای بهبود و مراقبت از پوست برای افراد بسیار لازم است. در صورتی که از این روش استفاده کرده‌اید، آب زیادی را مصرف کنید و تا حد ممکن چندروزی را ورزش و کارهای سنگین نکنید. بهتر است با استراحت کردن، تلاش کنید تا به پوست خود رسیدگی بیشتری را داشته باشید.

سخن پایانی

اگر به دنبال روشی برای جوان‌سازی پوست خود بوده باشید، با خواندن این مقاله توانسته‌اید تا جواب سوال خود را بگیرید. هایفوتراپی روشی است بدون ایجاد هیچ‌گونه زخم و خراشی، موجب تحریک کلاژن‌ها شده و آن‌ها را وادار به فعالیت ممتد می‌کند. روشی نسبتا جدید که به راحتی توانست تا جایگاه خود را در بین روش‌های درمانی برای پوست پیدا کند.

با این روش جوان و زیبا بمانید این روش، همان‌طور که از نامش پیداست، با استفاده از امواج فراصوت انجام می‌گیرد و می‌توان گفت که به همین دلیل روشی تقریبا بدون عوارض است. یکی از عواملی که استقبال را از این روش به سرعت بالا برد. همان‌طور که در بالا خواندیم، این روش به دلیل مزایا و کاربردهای بسیاری که دارد، روشی بسیار محبوب است. همچنین تمامی این عوامل سبب آن شده است تا به سرعت بتواند مورد استقبال افراد زیادی قرار گیرد.

البته این روش نیز مانند تمام جراحی‌ها و کارهایی که بر روی پوست انجام می‌شود، نیازمند مراقبت‌هایی است. مراقبت‌هایی که می‌تواند عمر و اثرگذاری این روش را افزایش دهد و باعث تاثیر بیشتر آن بشود. به هرحال اگر به دنبال روشی هستید تا بتوانید با استفاده از آن، ظاهری جوان‌تر و زیباتر را برای خود بسازید، از این روش می‌توانید بهره کافی را ببرید. امید است با خواندن این مقاله توانسته باشید اطلاعات کافی را درباره آن به دست آورید و به جواب تمام سوالات خود رسیده باشید.

بیوتکس

تیم قوی نویسندگان بیوتکس متشکل از افراد کارشناسی است که مسلط به جنبه‌های مختلف مسائل پزشکی هستند. بدین شکل شما از بابت صحت و اعتبار مطالب بارگذاری شده نیز مطمئن خواهید بود و می‌توانید با توجه به نکات مطرح شده در آن‌ها در مورد عمل زیبایی مورد نظر خود تصمیم بگیرید.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا